Data wydania: 12 lipca 2018
Przygotowana przez zespół Define Human pierwszoosobowa strzelanina sieciowa, oparta na trybie wieloosobowym w stylu Battle Royale. Podczas zabawy wcielamy się w uczestników brutalnej gry zorganizowanej przez rasę sadystycznych, zaawansowanych technologicznie istot z kosmosu. Realia owe stanowią jednak wyłącznie pretekst do zabawy, gdyż Islands of Nyne: Battle Royale ukierunkowana jest wyłącznie na tryb wieloosobowy.
Gracze
Steam
Aktualizacja: W grudniu 2018 roku studio Define Human zawiesiło działalność, tym samym wstrzymując produkcję Islands of Nyne. Gra jednak pozostała w usłudze wczesnego dostępu na Steamie (do której trafiła w lipcu 2018 r.), przeszedłszy na model dystrybucji free-to-play.
Islands of Nyne: Battle Royale to pierwszoosobowa gra akcji w futurystycznych realiach, oparta na wieloosobowym trybie Battle Royale. Grę opracowało studio Define Human, dla którego był to debiutancki projekt.
W Islands of Nyne: Battle Royale wcielamy się w uczestników gry, zorganizowanej przez rasę sadystycznych, zawansowanych technologicznie obcych istot. Produkcja nie oferuje niczego ponadto w kwestii fabularnej, gdyż nakierowana jest wyłącznie na tryb multiplayer. Tym samym realia stanowią jedynie pretekst do zabawy i umieszczenia w niej futurystycznych elementów.
Islands of Nyne: Battle Royale to sieciowa gra FPS. Wydarzenia obserwujemy więc z oczu postaci, a zabawa obraca się wokół walki z innymi graczami, głównie przy wykorzystaniu różnego rodzaju broni palnej, choć pojawia się także kilka egzemplarzy broni białej. Całość została zaprojektowana wyłącznie z myślą o Battle Royale, czyli trybie wzorowanym na japońskiej mandze pod tym samym tytułem i odwołującego się do niej cyklu Igrzyska śmierci. Zostajemy wrzuceni na dużą zamkniętą mapę, a naszym zadaniem jest wymordowanie wszystkich innych graczy. Zabawa kończy się, gdy przy życiu pozostaje już tylko jedna osoba.
W meczach bierze udział maksymalnie stu graczy. Do wyboru są trzy areny, każda w formie wielkiej wyspy pełnej różnorodnych lokacji i budynków. Poziomy otoczone są destrukcyjnym polem plazmowym, które powoli się kurczy, czyniąc teren akcji coraz mniejszym, co zmusza uczestników zabawy do konfrontacji.
Mecze rozpoczynamy bezbronni, spadając w szybkim tempie na wyspę, a przy odrobinie uporu możemy lekko zmodyfikować lokalizację docelową. Po wylądowaniu gracze rzucają się eksplorować okolicę, szukając uzbrojenia, amunicji, apteczek oraz innych przydatnych przedmiotów. Miejsca, gdzie można coś znaleźć, wybierane są losowo. Pojemność plecaka jest ograniczona, więc musimy podejmować decyzje, co nam się najbardziej przyda. Zabawę urozmaica obecność kilku typów pojazdów.
Poza klasycznym Battle Royale, gdzie każdy z zawodników jest zdany sam na siebie, Islands of Nyne oferuje także dwa warianty drużynowe, w ramach których walczy ze sobą pięćdziesiąt duetów graczy lub też dwadzieścia pięcioosobowych zespołów.
Autor opisu gry: Adrian Werner
Platformy:
PC Windows 12 lipca 2018
PlayStation 4 Anulowana
Xbox One Anulowana
Producent: Define Human
Wydawca: Define Human
Ograniczenia wiekowe: 16+
25 maja 2019
RTS-y, MMORPG, klony Minecrafta, retro, survivale, battle royale. Historia gier komputerowych ślepym podążaniem za trendami się toczy. Ta sama historia uczy też, że bezmyślne stawianie na to, co modne, niemal nigdy nie kończy się dobrze.
27 stycznia 2019
Nie wszystko złoto, co się... nazywa battle royale. Szczególnie gdy co drugi deweloper chce skorzystać z popularności takich gigantów jak Fortnite czy PUBG. Przedstawiamy pięć gier, które przegrały battle royale w zeszłym roku.
27 czerwca 2018
Sezon ogórkowy w pełni. W lipcu nie debiutuje żaden wielki hit, robiąc m.in. miejsce pozycjom takim jak The Banner Saga 3, remaster Red Faction, wczesny dostęp do Islands of Nyne, a także dodatkom do Pillars of Eternity II i Far Crya V.
13 stycznia 2018
Playerunknown’s Battlegrounds bije kolejne rekordy popularności. A inni, jak to zwykłe w przypadku takich sukcesów bywa, starają się również ugrać co nieco na sukcesie tego tytułu, przygotowując własne inspirowane nim produkcje.
8 maja 2017
Szał na finansowanie społecznościowe należy do przeszłości – ale to nie znaczy, że nie zbiera się już grubych pieniędzy na ambitne gry. Oto zestawienie najciekawszych crowdfundingowych projektów z ostatnich miesięcy.
Studio Define Human ogłosiło swoje zamknięcie i co za tym idzie, zakończenie wsparcia flagowej produkcji – sieciowego Islands of Nyne: Battle Royale. Produkcja wciąż będzie jednak dostępna w modelu free-to-play w programie Steam Early Access.
gry
Miłosz Szubert
20 grudnia 2018
Islands of Nyne stało się kolejną grą battle royale zmiażdżoną pod butami PlayerUnknown's Battlegroun i Fortnite. Miesiąc po premierze produkcja jest w fatalnej kondycji i serwery lada chwila zaczną świecić pustkami.
gry
Adrian Werner
19 sierpnia 2018
W programie wczesnego dostępu Steam zadebiutował wreszcie stworzony dzięki zbiórce na Kickstarterze FPS Islands of Nyne: Battle Royale.
gry
Bartosz Świątek
13 lipca 2018
Studiu Define Human udało się zgromadzić na Kickstarterze minimalną kwotę potrzebną do dokończenia gry Islands of Nyne. Będzie to sieciowy FPS, w całości zaprojektowany wyłącznie z myślą o trybie Battle Royale, w którym o przetrwanie walczyć ze sobą będzie setka graczy równocześnie.
gry
Adrian Werner
5 czerwca 2016
Wymagania sprzętowe gry Islands of Nyne: Battle Royale:
PC / Windows
Minimalne wymagania sprzętowe:
Intel Core i5-2500K 3.3 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7850 lub lepsza, 25 GB HDD, Windows 7 SP1 64-bit.
Rekomendowane wymagania sprzętowe:
Intel Core i7-4790K 4.0 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 / Radeon R9 290 lub lepsza, 25 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit.
Średnie Oceny:
Średnia z 10 ocen gry wystawionych przez użytkowników i graczy z GRYOnline.pl.
"Mieszane"
Średnia z 4758 ocen gry wystawionych przez użytkowników STEAM.
kaftann Chorąży
https://www.youtube.com/watch?v=ybeDLotSYaw
Sprawdzona mechanika znana ze znakomitego PlayerUnknown's Battlegrounds, przedstawiona w rozgrywce pierwszoosobowej. Tym razem, przyjdzie nam walczyć z innymi graczami o przetrwanie na obcej planecie, będąc jednym z gladiatorów porwanych przez kosmitów by toczyć bój na śmierć i życie. Brzmi jak kawał dobrej gry akcji.
dmcNero92 Konsul
Nie spamuj swoimi filmami pod każdą grą, gdy byś tak ni obniżał specjalnie głosu, dodawał multum basu i gadał z sensem dało by się tego słuchać.
A tak pozostaje ewentualnie wyciszyć film, albo lepiej kogoś innego posłuchać.
Dziwię się ,że takie komentarze nie są kasowane, no tak zapomniałem znana osoba a gdy jakieś Piotrek czy Leszek z 5 subami dadzą link do filmu do ich wieszają i obrzucają błotem...
K@m@R Konsul
Futurystyczny FPS ze średniowiecznymi domkami z drewna..? łał