Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Islands of Nyne: Battle Royale (PC)

Islands of Nyne: Battle Royale

Przygotowana przez zespół Define Human pierwszoosobowa strzelanina sieciowa, oparta na trybie wieloosobowym w stylu Battle Royale. Podczas zabawy wcielamy się w uczestników brutalnej gry zorganizowanej przez rasę sadystycznych, zaawansowanych technologicznie istot z kosmosu.

Akcji | FPP | science fiction | zagraj za darmo | FPS | multiplayer | indie | strzelanki | Battle Royale

Okładka Islands of Nyne: Battle Royale (PC)

data premiery gry:

anulowana

PS4 XONE

12lip2018

PC

Aktualizacja: W grudniu 2018 roku studio Define Human zawiesiło działalność, tym samym wstrzymując produkcję Islands of Nyne. Gra jednak pozostała w usłudze wczesnego dostępu na Steamie (do której trafiła w lipcu 2018 r.), przeszedłszy na model dystrybucji free-to-play.

Islands of Nyne: Battle Royale to pierwszoosobowa gra akcji w futurystycznych realiach, oparta na wieloosobowym trybie Battle Royale. Grę opracowało studio Define Human, dla którego był to debiutancki projekt.

Fabuła

W Islands of Nyne: Battle Royale wcielamy się w uczestników gry, zorganizowanej przez rasę sadystycznych, zawansowanych technologicznie obcych istot. Produkcja nie oferuje niczego ponadto w kwestii fabularnej, gdyż nakierowana jest wyłącznie na tryb multiplayer. Tym samym realia stanowią jedynie pretekst do zabawy i umieszczenia w niej futurystycznych elementów.

Mechanika

Wydane na platformę {PLAT} Islands of Nyne: Battle Royale to sieciowa gra FPS. Wydarzenia obserwujemy więc z oczu postaci, a zabawa obraca się wokół walki z innymi graczami, głównie przy wykorzystaniu różnego rodzaju broni palnej, choć pojawia się także kilka egzemplarzy broni białej. Całość została zaprojektowana wyłącznie z myślą o Battle Royale, czyli trybie wzorowanym na japońskiej mandze pod tym samym tytułem i odwołującego się do niej cyklu Igrzyska śmierci. Zostajemy wrzuceni na dużą zamkniętą mapę, a naszym zadaniem jest wymordowanie wszystkich innych graczy. Zabawa kończy się, gdy przy życiu pozostaje już tylko jedna osoba.

W meczach bierze udział maksymalnie stu graczy. Do wyboru są trzy areny, każda w formie wielkiej wyspy pełnej różnorodnych lokacji i budynków. Poziomy otoczone są destrukcyjnym polem plazmowym, które powoli się kurczy, czyniąc teren akcji coraz mniejszym, co zmusza uczestników zabawy do konfrontacji.

Mecze rozpoczynamy bezbronni, spadając w szybkim tempie na wyspę, a przy odrobinie uporu możemy lekko zmodyfikować lokalizację docelową. Po wylądowaniu gracze rzucają się eksplorować okolicę, szukając uzbrojenia, amunicji, apteczek oraz innych przydatnych przedmiotów. Miejsca, gdzie można coś znaleźć, wybierane są losowo. Pojemność plecaka jest ograniczona, więc musimy podejmować decyzje, co nam się najbardziej przyda. Zabawę urozmaica obecność kilku typów pojazdów.

Tryby gry

Poza klasycznym Battle Royale, gdzie każdy z zawodników jest zdany sam na siebie, Islands of Nyne oferuje także dwa warianty drużynowe, w ramach których walczy ze sobą pięćdziesiąt duetów graczy lub też dwadzieścia pięcioosobowych zespołów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: max 100  

Oczekiwania czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 63 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,99 PLN

Gry podobne do Islands of Nyne: Battle Royale

Wymagania wiekowe Islands of Nyne: Battle Royale

16+

Wymagania sprzętowe Islands of Nyne: Battle Royale

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-2500K 3.3 GHz
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7850 lub lepsza
 • 25 GB HDD
 • Windows 7 SP1 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7-4790K 4.0 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 / Radeon R9 290 lub lepsza
 • 25 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
Koniec wsparcia sieciowego Islands of Nyne; gra udostępniona za darmo
Koniec wsparcia sieciowego Islands of Nyne; gra udostępniona za darmo

wiadomość20 grudnia 2018

Studio Define Human ogłosiło swoje zamknięcie i co za tym idzie, zakończenie wsparcia flagowej produkcji – sieciowego Islands of Nyne: Battle Royale. Produkcja wciąż będzie jednak dostępna w modelu free-to-play w programie Steam Early Access.

Islands of Nyne - fatalna kondycja gry battle royale miesiąc po premierze
Islands of Nyne - fatalna kondycja gry battle royale miesiąc po premierze

wiadomość19 sierpnia 2018

Islands of Nyne stało się kolejną grą battle royale zmiażdżoną pod butami PlayerUnknown's Battlegroun i Fortnite. Miesiąc po premierze produkcja jest w fatalnej kondycji i serwery lada chwila zaczną świecić pustkami.

Islands of Nyne: Battle Royale debiutuje we wczesnym dostępie
Islands of Nyne: Battle Royale debiutuje we wczesnym dostępie

wiadomość13 lipca 2018

W programie wczesnego dostępu Steam zadebiutował wreszcie stworzony dzięki zbiórce na Kickstarterze FPS Islands of Nyne: Battle Royale.

Islands of Nyne - sukces Kickstartera FPS-a z trybem Battle Royale dla 100 osób
Islands of Nyne - sukces Kickstartera FPS-a z trybem Battle Royale dla 100 osób

wiadomość5 czerwca 2016

Studiu Define Human udało się zgromadzić na Kickstarterze minimalną kwotę potrzebną do dokończenia gry Islands of Nyne. Będzie to sieciowy FPS, w całości zaprojektowany wyłącznie z myślą o trybie Battle Royale, w którym o przetrwanie walczyć ze sobą będzie setka graczy równocześnie.

PC
PS4
XONE