Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 grudnia 2018, 12:00

autor: AlexB

Koniec wsparcia sieciowego Islands of Nyne; gra udostępniona za darmo

Studio Define Human ogłosiło swoje zamknięcie i co za tym idzie, zakończenie wsparcia flagowej produkcji – sieciowego Islands of Nyne: Battle Royale. Produkcja wciąż będzie jednak dostępna w modelu free-to-play w programie Steam Early Access.

ISLANDS OF NYNE W SKRÓCIE:
  1. Producent: Define Human Studios;
  2. Wydawca: Define Human Studios;
  3. Gatunek: FPS/battle royale;
  4. Platforma: PC;

Nie da się ukryć, że rynek sieciowych strzelanek opartych o tryb battle royale, choć niezwykle dochodowy, jest jednocześnie bardzo trudny dla deweloperów próbujących przebić się ze swoimi produkcjami. Boleśnie przekonały się o tym takie studia, jak Boss Key Productions, Hi-Rez, Xaviant czy Define Human. Flagowe dzieło tej ostatniej firmy, Islands of Nyne: Battle Royale, zaledwie miesiąc od premiery w ramach wczesnego dostępu Steam zbliżało się do stanu agonalnego. Mimo to wciąż otrzymywało wsparcie od twórców. Aż do teraz. Na Steamie pojawiło się oświadczenie, w którym przedstawiciel Define Human informuje o zamknięciu studia i końcu aktualizowania Islands of Nyne: Battle Royale.

Islands of Nyne utrzymane jest w futurystycznych klimatach. - Koniec wsparcia sieciowego Islands od Nyne; gra udostępniona za darmo - wiadomość - 2018-12-20
Islands of Nyne utrzymane jest w futurystycznych klimatach.

Powód tej decyzji jest raczej oczywisty – pieniądze. W niezwykle emocjonalnym i osobistym liście do fanów przedstawiciel Define Human podaje, że ekipa nie jest już w stanie ponosić kosztów, jakich wymaga dalszy rozwój Islands of Nyne: Battle Royale. Czy to oznacza, że tytuł całkowicie zniknie ze steamowego sklepu i bibliotek graczy? Nie. Wczoraj w godzinach wieczornych czasu polskiego został on udostępniony w modelu free-to-play i będzie można się w nim bawić w dającej się przewidzieć przyszłości. Wyłączony został jedynie wewnętrzny sklep.

Twórcy opublikują jeszcze jeden, ostatni patch do Islands of Nyne: Battle Royale. Przede wszystkim da on możliwość stawiania własnych serwerów, które będą działać obok oficjalnych. Ma to zapewnić tytułowi dłuższą żywotność.

Ludzi może mało, ale okolica ładna. - Koniec wsparcia sieciowego Islands od Nyne; gra udostępniona za darmo - wiadomość - 2018-12-20
Ludzi może mało, ale okolica ładna.

Lecz zaraz, Islands of Nyne: Battle Royale było przez długi czas produkcją płatną. Co zatem z ludźmi, którzy wydali na grę swoje pieniądze? Jak podali twórcy, wszystkie osoby, które zdecydowały się na zakup samej gry lub jakiegoś przedmiotu w sklepie wewnętrznym od 29 listopada do wczorajszego wieczora, mogą liczyć na zwrot wydatków na Steamie. Jeśli zakupy zostały dokonane za pośrednictwem strony internetowej Xsolla, w celu uzyskania refundacji należy skontaktować się z pomocą techniczną.

Niestety, na razie przejście na model free-to-play nie za bardzo pomogło Islands of Nyne: Battle Royale. Według danych serwisu SteamCharts, wczoraj w szczytowym okresie tytuł uruchomiony miało 27 osób. Kto wie? Być może z czasem wynik ten nieco się poprawi.