Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2018, 07:50

autor: Entelarmer

Koniec twórców LawBreakers i Radical Heights

Cliff Bleszinski ogłosił koniec założonego przez siebie studia Boss Key Productions. Zespół odpowiedzialny za LawBreakers kończy żywot po nieudanej próbie odzyskania zainteresowania graczy z użyciem gry battle royale Radical Heights.

Ekipa Boss Key Productions nie będzie miała kolejnej szansy na zdobycie uwagi graczy. - Koniec twórców LawBreakers i Radical Heights - wiadomość - 2018-05-15
Ekipa Boss Key Productions nie będzie miała kolejnej szansy na zdobycie uwagi graczy.

Studio Boss Key Productions z pewnością nie zapisze się złotymi zgłoskami w historii branży gier. Zespół Cliffa Bleszinskiego wydał dwa tytuły: LawBreakers oraz Radical Heights. Pierwsza produkcja szybko przegrała walkę o graczy i zakończyła żywot w niecały rok. Drugi z tytułów stracił ponad 80% swojej społeczności w dwa tygodnie od premiery, która zresztą nie należała do przesadnie udanych. Dlatego nie jest wielkim zaskoczeniem dzisiejsze ogłoszenie Bleszinskiego na Twitterze, w którym informuje o zamknięciu studia. Jak czytamy, obie produkcje jego zespołu były „świetne”, ale zbyt słabe lub – w przypadku Radical Heights – za późno pozyskane zainteresowanie graczy sprawiło, że historia studia musi dobiec końca.

Bleszinski wyraził nadzieję, że kiedyś jeszcze wróci do tworzenia gier i podziękował swoim współpracownikom oraz osobom wspierającym studio. Na razie jednak wycofuje się z branży, by zająć się sprawami rodzinnymi. Nie jest to jego pierwsza przerwa od gier wideo. W 2012 roku twórca opuścił Epic Games, by udać się na „zasłużony odpoczynek”. Wtedy jednak odchodził w chwale, dzięki sukcesowi trylogii Gears of Wars, podczas gdy teraz ciągnie się za nim porażka nowego studia. Musi to być szczególnie bolesne dla człowieka znanego z tak wybitnych tytułów, jak Unreal, Jazz Jackrabbit czy wspomniane Gears of Wars. Możemy tylko mieć nadzieję, że jego kolejny powrót będzie bardziej udany.

Drugie podejście Bleszinskiego i spółki nie było bardziej udane od pierwszego. - Koniec twórców LawBreakers i Radical Heights - wiadomość - 2018-05-15
Drugie podejście Bleszinskiego i spółki nie było bardziej udane od pierwszego.

Na koniec istotna informacja dla osób grających w Radical Heights. Cliff Bleszinski zapewnił, że serwery gry będą działać jeszcze w najbliższej przyszłości. Jeśli więc znajdujecie się wśród tych, którzy mimo wszystko docenili ostatnie dzieło Boss Key Productions, możecie liczyć na dostęp do gry jeszcze przez pewien czas.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach