Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2018, 09:37

SUPERHOT JP - zapowiedziano japońską odsłonę polskiej marki

Zapowiedziano SUPERHOT JP, czyli poboczną odsłonę popularnej serii nietypowych gier akcji rodem z Polski. Projekt przeniesie nas do Japonii, a za jego produkcję współodpowiada tokijski zespół GameTomo.

Gra zmierza na PC i PlayStation 4. - SUPERHOT JP - zapowiedziano japońską odsłonę polskiej marki - wiadomość - 2018-05-16
Gra zmierza na PC i PlayStation 4.
SUPERHOT JP W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: GameTomo
  2. Gatunek: gra akcji
  3. Platformy: PC, PS4

Mamy dobre wieści dla fanów polskiej strzelanki SUPERHOT. Okazuje się, że samodzielny dodatek Mind Control Delete, nie jest jedyną atrakcją, na jaką mogą czekać. Właśnie zapowiedziano bowiem projekt SUPERHOT JP, który przeniesie markę do Japonii.

Tym razem za grę nie odpowiadają autorzy pierwowzoru, czyli ludzie z łódzkiego SUPERHOT Team. Ten zespół jedynie nadzoruje projekt, a produkcja powstaje w zlokalizowanym w Tokio studio GameTomo. SUPERHOT JP rozmiarami i ceną przypominać będzie dodatek, ale ma to być pozycja samodzielna.

SUPERHOT JP zaoferuje nową kampanię fabularną, której akcja osadzona zostanie w Kraju Kwitnącej Wiśni. Gracze będą walczyli m.in. w barach karaoke, samurajskich zamkach, zaułkach Tokio, czy wagonach pędzących z zawrotną prędkością japońskich pociągów.

Gra zawierać ma około 15-18 standardowych poziomów plus trzy mapy endless, gdzie stawimy czoło niekończącym się falom wrogów. Produkcja posiadać będzie te same tryby zabawy co SUPERHOT. Do tego dojdzie zestaw nowych typów broni, w tym łuk oraz strzały. Autorzy obiecują również kilka niedostępnych wcześniej mechanik, uatrakcyjniających rozgrywkę.

SUPERHOT JP powstaje z myślą o pecetach i PlayStation 4. Na razie nie podano planowanej daty premiery. Wiadomo jedynie, że gra zadebiutuje wpierw w Japonii, a dopiero potem autorzy rozważą jej wypuszczenie na innych rynkach. Obecnie studio GameTomo nie ma planów zaimplementowania obsługi gogli wirtualnej rzeczywistości, ale niewykluczone, że taka opcja w przyszłości zostanie dodana. Warto na koniec wspomnieć, że SUPERHOT JP to jedynie tytuł tymczasowy i prawdopodobnie ulegnie w przyszłości zmianie.

  1. Oficjalna strona gry