Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4
Okładka SUPERHOT JP (PC)
OkładkaSUPERHOT JP (PC)

SUPERHOT JP

SUPERHOT JP to opracowana z myślą o pecetach pierwszoosobowa gra akcji, stanowiąca japońskiego spin-offa popularnej polskiej marki. Tradycyjnie całość obraca się wokół nietypowej mechaniki, w ramach której czas biegnie tylko wtedy, gdy znajdujemy się w ruchu.

Akcji | FPP | FPS | elementy logiczne | eksperymentalne/artystyczne | Japonia

Kolekcja gier
Obserwuj grę

SUPERHOT JP Premiera

data nieogłoszona

PC PS4

Gry podobne do SUPERHOT JP

SUPERHOT

RICO

Tick Tock Bang Bang

SUPERHOT JP to wydany na platformę PC i PS4 spin-off gry SUPERHOT, czyli wydanej w 2013 roku popularnej strzelanki FPP wzbogaconej elementami logicznymi. Za projekt nie odpowiada znane z pierwowzoru polskie studio SUPERHOT team. Zamiast tego produkcja wyszła spod rąk pracowników zlokalizowanego w Tokio zespołu GameTomo.

Fabuła

Zgodnie z tytułem, tym razem akcja gry osadzona jest w Kraju Kwitnącej Wiśni. Projekt oferuje nową kampanię fabularną, pozwalającą walczyć w typowych dla Japonii lokacjach - w barach karaoke, samurajskich zamkach, zaułkach Tokio, czy wagonach pędzących z zawrotną prędkością pociągów.

Mechanika

Wydane na platformę PC i PS4 SUPERHOT JP bazuje na tych samych mechanizmach rozgrywki co SUPERHOT. Otrzymujemy więc pomysłową strzelankę, opartą na nietypowej mechanice, w ramach której czas płynie tylko wtedy, gdy postać gracza znajduje się w ruchu, natomiast, gdy przestaje się ruszać, wszystko staje w miejscu. Takie rozwiązanie pozwala na wykonywanie manewrów, które w normalnej grze FPS byłyby praktycznie niemożliwe, takich jak tańczenie między kulami, łapanie upuszczonej broni w powietrzu, czy idealne trafianie przeciwników dokładnie tam, gdzie chcemy.

Zamiast oferować zmiany w mechanice rozgrywki, SUPERHOT JP koncentruje się na dostarczeniu nowej zawartości. Poza świeżymi mapami i wyzwaniami, autorzy przygotowali także zestaw niedostępnych wcześniej typów broni, w tym łuk oraz strzały.

Tryby gry

Produkcja oferuje te same tryby zabawy co SUPERHOT. Możemy zatem bawić się w kampanii dla jednego gracza, zawierającej kilkanaście poziomów, lub sprawdzić się w na trzech mapach endless, gdzie musimy stawić czoło niekończącym się falom wrogów. Dostępny jest również tryb Wyzwań, w ramach którego ponownie przechodzimy sekcje z kampanii, ale w zmodyfikowanej formie, np. zmuszającej nas do wykonywania konkretnych zadań czy limitującej dostępne uzbrojenie.

Kwestie techniczne

SUPERHOT JP oferuje ten sam styl graficzny co pierwowzór, stawiając na atrakcyjny minimalizm, pełen skąpanych w bieli lokacji i poruszających się po nich czerwonych postaci. Dodanie japońskich motywów mocno urozmaica jednak wizualną stronę gry, zapewniając powiew świeżości.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe SUPERHOT JP: 12+

PC
PS4