Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONESwitch
Okładka RICO (PC)

RICO

RICO to pierwszoosobowa strzelanka autorstwa zespołu Ground Shatter. Pod względem klimatu oraz fabuły produkcja wzorowana jest na policyjnych filmach akcji z lat 80. i 90.

Akcji | FPP | FPS | na 2 osoby | policyjne | indie | kooperacja | strzelanki | podzielony/wspólny ekran

Okładka RICO (PC)

data premiery gry:

12mar2019

PS4

13mar2019

XONE

14mar2019

Switch PC

RICO to pierwszoosobowa strzelanka w klimatach policyjnych. Grę opracowało brytyjskie studio Ground Shatter, mające na koncie m.in. platformówkę Skyscrappers.

Fabuła

W RICO wcielamy się w policjanta będącego częścią specjalnego zespołu do walki ze zorganizowaną przestępczością. Wzorem filmowych gliniarzy, nasz bohater nie ma problemów z naginaniem prawa w pogoni za sprawiedliwością. Ta elastyczność bardzo mu się przydaje, gdyż zostaje zmuszony do rozwiązania sprawy potężnego kartelu w ciągu raptem 24 godzin.

Mechanika

RICO to pierwszoosobowa strzelanka, w której wszystkie mapy generowane są proceduralnie, więc za każdym razem czekają na nas nowe wyzwania. Pomimo faktu, że kierujemy policjantem, w grze nie ma mowy o dokonywaniu aresztowań. Gracz bierze sprawiedliwość w swoje ręce i staje się dla napotkanych przestępców zarówno sędzią, jak i katem.

Kluczową rolę odgrywa mechanika „czyszczenia” zamkniętych pomieszczeń. Gdy wyważymy drzwi, czas na krótką chwilę zwalnia, pozwalając nam wpaść do środka, szybko ocenić sytuację i rozpocząć eliminację wrogów.

Wraz z postępami w rozgrywce odblokowujemy nie tylko nowe uzbrojenie i umiejętności, ale również lokacje i typy misji wykorzystywane do proceduralnej generacji map.

Tryby gry

Gra umożliwia zabawę solo lub w trybie kooperacyjnym dla dwóch osób, dostępnym zarówno przez sieć, jak i na podzielonym ekranie. Gracze mogą również rywalizować na punkty i czas dzięki sieciowym rankingom, a autorzy regularnie udostępniają nowe wyzwania.

Kwestie techniczne

Autorzy RICO postawili na rzadko widywaną w FPS-ach kreskówkową stylistykę, wykorzystującą technikę cel-shadingu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Klasyfikacja PEGI RICO

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe RICO

PC Windows

Minimalne: Intel Core i5-4590 3.3 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows 8.1

RICO – zapowiedziano policyjnego FPS-a z proceduralnymi mapami i trybem kooperacyjnym
RICO – zapowiedziano policyjnego FPS-a z proceduralnymi mapami i trybem kooperacyjnym

wiadomość22 czerwca 2017

Zespół Ground Shatter zapowiedział RICO, czyli pierwszoosobową strzelankę z proceduralnie generowanymi mapami, w której pokierujemy policjantem próbującym zniszczyć zorganizowaną grupę przestępczą.

PC
PS4
XONE
Switch