Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 czerwca 2017, 08:45

autor: Adrian Werner

RICO – zapowiedziano policyjnego FPS-a z proceduralnymi mapami i trybem kooperacyjnym

Zespół Ground Shatter zapowiedział RICO, czyli pierwszoosobową strzelankę z proceduralnie generowanymi mapami, w której pokierujemy policjantem próbującym zniszczyć zorganizowaną grupę przestępczą.

RICO W SKRÓCIE:
 1. Deweloper gry: Ground Shatter
 2. Gatunek: FPS
 3. Platformy: PC, XONE, PS4
 4. Data premiery: 2017 r.

Znane z platformówki Skyscrappers brytyjskie studio Ground Shatter zapowiedziało swój kolejny projekt. Okazała się nim policyjna strzelanka zatytułowana RICO, która zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Twórcy na razie nie podali planowanej daty premiery, ograniczając się do stwierdzenia, że nastąpi ona „wkrótce”. Należy się więc spodziewać, że produkcja ukaże się w tym roku.

W RICO wcielimy się w policjanta będącego częścią specjalnego zespołu do walki ze zorganizowaną przestępczością. Wzorem filmowych gliniarzy, nasz bohater nie będzie miał problemów z naginaniem prawa w pogoni za sprawiedliwością. Ta elastyczność bardzo mu się przyda, gdyż zmuszony zostanie do rozwiązania sprawy w ciągu 24 godzin.

RICO będzie pierwszoosobową strzelanką, w której wszystkie mapy generowane mają być proceduralnie, więc za każdym razem czekają na nas nowe wyzwania. Kluczową rolę odegra mechanika „czyszczenia” zamkniętych pomieszczeń. Po wyważeniu drzwi czas na krótką chwilę zwolni, pozwalając nam wpaść do środka, szybko ocenić sytuację i rozpocząć eliminację wrogów.

Gra umożliwi zabawę solo lub w trybie kooperacyjnym dla dwóch osób, dostępnym zarówno przez sieć, jak i na podzielonym ekranie. Gracze będą mogli również rywalizować na punkty i czas dzięki sieciowym rankingom, a autorzy zamierzają codziennie udostępniać nowe wyzwania. Ponadto wraz z postępami w rozgrywce będziemy odblokowywali nie tylko nowe uzbrojenie i umiejętności, ale również lokacje i typy misji wykorzystywane do proceduralnej generacji map.

 1. Oficjalna strona gry

Warto na koniec wspomnieć, że w serwisie Steam pojawiła już się strona poświęcona grze, dzięki czemu poznaliśmy jej minimalne wymagania sprzętowe.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Intel Core i5-4590
 2. Pamięć RAM: 4 GB RAM
 3. Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 760 z 2 GB pamięci
 4. Wersja DirectX: 10
 5. Miejsce na dysku: 3 GB
 6. System operacyjny: Windows 8.1
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach