Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 czerwca 2017, 19:10

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Cities: Skylines zmierza na PlayStation 4

Producenci Cities: Skylines ogłosili, że ten popularny tytuł, pozwalający nam wcielić się burmistrza tętniącej życiem metropolii, w połowie sierpnia pojawi się na konsoli PlayStation 4. Produkcja będzie dostępna w wersji cyfrowej, jak i w wydaniu pudełkowym.

Cities: Skylines to jedna z najpopularniejszych strategii ekonomicznych ostatnich lat. Tytuł, pierwotnie wydany w 2015 roku na PC, z powodzeniem rzucił wyzwanie serii SimCity, znajdując uznanie fanów gatunku, którzy powoli tracili nadzieję na pojawienie się kolejnego udanego symulatora budowy miasta. Firma Paradox Interactive oraz studio Colossal Order, szukając kolejnych fanów dla swojego dzieła, ogłosiły dziś, że Cities: Skylines zadebiutuje wkrótce na konsoli PlayStation 4. Produkcja pojawi się w sklepach 15 sierpnia tego roku. Będzie ona dostępna w wersji cyfrowej, jak i pudełkowej. Dystrybutorem fizycznych egzemplarzy gry jest spółka Koch Media.

Konsolowe Cities: Skylines zaoferuje nowy model sterowania przystosowany do współpracy z padem. Niestety, gra posiadać będzie wbudowany jedynie pierwszy (z czterech dostępnych) dodatek, zatytułowany After Dark. Pod znakiem zapytania stoi to, czy pozostałe rozszerzenia zostaną w ogóle wydane na PlayStation 4. Osoby decydujące się na zakup tytułu muszą również pogodzić się ograniczeniami wynikającymi z możliwości technicznych konsoli. Musimy przygotować się więc na nieco gorszą oprawę graficzną oraz mniejszą liczbę generowanych na ekranie obiektów, takich jak samochody czy ludzie. Twórcy nie wspominają na razie nic o ewentualnym wsparciu dla PlayStation 4 Pro. Przypomnijmy ,że Cities: Skylines w kwietniu zostało wydane już także na Xboksie One.

  1. Cities: Skylines – oficjalna strona gry