Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka DeadCore (PC)

DeadCore

DeadCore to pierwszoosobowa zręcznościówka autorstwa zespołu 5 Bits Games, która łączy elementy strzelanki i platformówki. Zadaniem gracza jest dotarcie na sam szczyt potężnej wieży składającej się z dryfujących w powietrzu struktur.

Akcji | platformówki 3D | FPS

Okładka DeadCore (PC)

data premiery gry:

17wrz2014

PC

14lip2017

PS4 XONE

DeadCore na PC, PS4 i XONE to gra FPS z silnymi elementami platfrmówkowymi. Jest to debiutancki projekt francuskiego studia 5 Bits Games.

Gracz wciela się w bohatera, który po długim przedzieraniu się przez magnetyczne chmury ląduje wreszcie u stóp gigantycznej wieży zawieszonej w tajemniczej pustce. Postać nie pamięta kim jest, ani jak dokładnie znalazła się w tym miejscu. Już po kilku pierwszych krokach natrafia jednak na wiadomość z nieznanego źródła, sugerującą, że odpowiedzi na te pytania znajdzie na szczycie wieży i że nie ma za dużo czasu, aby się tam dostać. Wraz ze zbliżaniem się do ostatecznego celu, powoli poznajemy kolejne fragmenty fabularnej układanki, które na końcu pozwolą nam odkryć całą prawdę o tym świecie.

Zadaniem gracza jest wspinanie się na coraz wyższe poziomy wieży. Po drodze napotykamy liczne agresywne roboty, z którymi musimy walczyć, jak w tradycyjnych FPS-ach. Jednocześnie sama trasa jest bardzo trudna do pokonania i wymaga wykonywania dokładnych skoków oraz pomysłowych sposobów dotarcia w niedostępne z pozoru miejsca, a wszystko to zrealizowane zostało w stylu znanym z platformówek.

Poza standardowym uzbrojeniem gracz posiada także gadżet umożliwiający mu aktywację i dezaktywację poszczególnych elementów składowych wieży, co znajduje zastosowanie w trakcie rozwiązywania licznych zagadek logicznych. Ponadto w trakcie kampanii regularnie zdobywamy dodatkowe umiejętności, pozwalające na wykonywanie nowych manewrów i akrobacji.

DeadCore na PC, PS4 i XONE oferuje wyłącznie kampanię dla pojedynczego gracza i twórcy nie przewidzieli żadnego trybu multiplayer, przez co jedynym sposobem na konkurowanie z innymi użytkownikami są steamowe rankingi. Produkcja wspiera także zapisywanie stanu gry w chmurze i posiada spory zestaw Osiągnięć.

Mocną stroną DeadCore jest jakość wykonania. Autorzy postawili na mocno surrealistyczne lokacje, mające głównie zawieszonych w chmurach tajemniczych struktur, co zwiększa przyjemność z eksplorowania wirtualnego wiata.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do DeadCore

Klasyfikacja PEGI DeadCore

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe DeadCore

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2 GHz, 3 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800GT lub lepsza), 4 GB HDD, Windows XP

DeadCore – zadebiutował platformówkowy FPS studia 5 Bits Games
DeadCore – zadebiutował platformówkowy FPS studia 5 Bits Games

wiadomość19 października 2014

Do sprzedaży trafiła gra DeadCore studia 5 Bits Games. Jest to FPS wzbogacony silnymi elementami platformówkowymi, w którym musimy dotrzeć na szczyt potężnej wieży.

PC
PS4
XONE