Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2012, 09:55

autor: Hed

Bleszinski robi sobie przerwę – twórca Gears of War opuścił Epic Games

Cliff Bleszinski odszedł z firmy Epic Games, w której przepracował ostatnie 20 lat. Deweloper znany z gier Jazz Jackrabbit, Unreal i Gears of War przyznał, że potrzebował przerwy.

Bleszinski robi sobie przerwę – twórca Gears of War opuścił Epic Games - ilustracja #1
Epic stracił ważną postać ze swojego zespołu.

Clifford Michael Bleszinski, producent gier wideo, opuścił firmę Epic Games, z którą był związany od wielu lat. Deweloper pomógł w stworzeniu takich tytułów jak Jazz Jackrabbit, Unreal oraz przede wszystkim Gears of War. „Czas na zasłużoną przerwę” – wyjaśnił w liście do swoich współpracowników Bleszinski, który w ostatnim czasie pełnił nie tylko rolę twórcy. Stał się także twarzą i bodaj najbardziej rozpoznawalną postacią amerykańskiego koncernu.

O odejściu Cliffa Bleszinskiego poinformowała sama firma na swojej stronie internetowej, gdzie krótko przypomniano osiągnięcia producenta. Sympatię wobec niego wyrazili też najważniejsi pracownicy Epic Games: Tim Sweeney (założyciel), Michael Capps (prezes) i Mark Rein (wiceprezes). „Jesteśmy wdzięczni za całą jego ciężką pracę oraz starania o to, aby uszczęśliwić fanów i zawsze podnosić poprzeczkę we wszystkim co robimy” – napisał Sweeney.

Bleszinski robi sobie przerwę – twórca Gears of War opuścił Epic Games - ilustracja #2

„Zajmuję się tym odkąd byłem nastolatkiem” – napisał w liście pożegnalnym do kolegów Bleszinski. Po 20 latach owocnej kariery producent uznał, że przyda mu się przerwa. Mimo tego, Bleszinski przyznaje: „Będę tęsknił za projektami, testowaniem gier, rozmowami, ale przede wszystkim ludźmi”. Deweloper nie ujawnił jeszcze dalszych planów. Zamiast tego, zażartował tylko na swoim koncie Twitter: „Być może będę włóczył się po świecie, jak Cain z serialu Kung Fu”.

To nie jedyna duża zmiana kadrowa, jaką obserwowaliśmy w ostatnich dniach. Epic Games stracił na przykład Adriana Chmielarza i dwóch innych ważnych producentów z polskiego studia People Can Fly, które firma kupiła kilka lat temu. Zaskoczeniem było też odejście Ray’a Muzyki i Grega Zeschuka z BioWare, czy usamodzielnienie się Roberta Bowlinga, zajmującego się Call of Duty: Modern Warfare. Jakie będą rezultaty tych przeobrażeń? Odpowiedź poznamy wkrótce.

  1. Cliff Bleszinski opuszcza Epic Games
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.