Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2012, 15:50

autor: Ender

Epic Games zostało jedynym właścicielem People Can Fly

Epic Games domknęło proces przejęcia warszawskiego People Can Fly, który rozpoczął się w 2007 roku. Firma stała się po raz pierwszy właścicielem wszystkich udziałów dewelopera, o czym poinformował jeden z jej przedstawicieli. Wydarzenie to łączy się z odejściem Adriana Chmielarza, fundatora i długoletniego szefa polskiego studia.

W wywiadzie udzielonym serwisowi The Verge, Mark Rein z Epic Games poinformował, że jego firma w ubiegłym tygodniu stała się formalnie jedynym właścicielem polskiego studia People Can Fly. Zamknęła w ten sposób proces przejęcia, który rozpoczął się w 2007 roku, kiedy spółka została jego większościowym udziałowcem. Przedstawiciel Epic nie ukrywa – decyzja o zakupie wszystkich udziałów wiąże się z odejściem z firmy Adriana Chmielarza oraz dwóch pracujących z nim artystów, o czym informowaliśmy wczoraj. Przedstawiciel Epic stwierdza jednak, że ścieżki Chmielarza z pewnością skrzyżują się jeszcze z byłym pracodawcą, a Epic ma zamiar pomóc mu w jego przyszłych zapowiedziach.

Rein przypominał, że Epic Games nawiązało kontakt z rodzimymi twórcami, kiedy chcieli oni uzyskać licencję na wykorzystanie w swoich projektach silnika Unreal Engine. Amerykanie byli pod ogromnym wrażeniem Painkillera oraz potencjału tkwiącego w zespole PCF i postanowili nawiązać z nim stałą współpracę. Zaowocowała ona grą Bulletstorm wydaną w 2011 roku oraz przygotowywanym właśnie Gears of War: Judgment, którego premierę wyznaczono na 2013 rok. Warto dodać, że Rein zapewnił graczy o nikłym wpływie wczorajszego odejścia trzech pracowników na proces produkcji kolejnego Gears of War. Po przejęciu firmy założonej przez Chmielarza, Epic Games jest w pełni posiadaczem pięciu zespołów/oddziałów: Epic Korea, Epic Japan, Chair, Impossible Games, People Can Fly.