Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2012, 21:44

autor: Ender

Adrian Chmielarz odchodzi ze studia People Can Fly

Adrian Chmielarz, założyciel studia People Can Fly poinformował, że opuszcza szeregi dewelopera w poszukiwaniu "nowych możliwości". Wraz z Chmielarzem odeszło także dwóch znaczących artystów pracujących dla studia – Andrzej Poznański i Michał Kosieradzki. Trójka na razie nie zdradza swoich planów na przyszłość.

Adrian Chmielarz, który w 2002 roku założył studio People Can Fly, odpowiedzialne za gry Painkiller i Bulletstorm, opuszcza jego szeregi, by poszukiwać nowych możliwości rozwoju. Informacje te przekazał za pośrednictwem swojego konta na Twitterze. Z zespołu odeszli także artyści Andrzej Poznański i Michał Kosieradzki, pracujący w studiu od początków jego istnienia.

Trójka „uciekinierów” nie zdradziła na razie swoich planów na przyszłość zapowiadając, że poznamy je w najbliższym czasie. Wskazówek do tego co tli się w głowach twórców możemy szukać chociażby w wideo-wywiadzie z Chmielarzem, który został udzielony prawie miesiąc temu serwisowi Game Informer. Założyciel PCF wspomina w nim o chęci stworzenia gry z gatunku action-adventure i odejściu od produkcji shooterów.

Przypomnijmy, ze w 2007 roku większość udziałów polskiego zespołu deweloperskiego, na którego czele stał Chmielarz, trafiła do rąk Epic Games. Po restrukturyzacji jego fundator zajął w nim stanowisko dyrektora kreatywnego. Pierwszym projektem PCF powstałym we współpracy z Amerykanami był Bulletstorm. Gra nie odniosła jednak spodziewanego sukcesu, osiągając niezadowalające wyniki finansowe. Kolejną produkcją rodzimych twórców została nowa odsłona cyklu Gears of Wars, oficjalnie zapowiedziana kilka miesięcy temu. Żegnając się, Chmielarz zapewnił, że po jego rezygnacji powstający tytuł pozostaje nadal w dobrych rękach, a fani z pewnością go pokochają.

Mike Capps, szef Epic Games, wystosował oświadczenie związane z zaistniałą sytuacją:

Adrian Chmielarz, Andrzej Poznański i Michał Kosieradzki rozstali się z People Can Fly i Epic Games, aby poszukiwać nowych możliwości, o których poinformują w stosownym czasie. Przez ostatnią dekadę odegrali wyjątkowo istotną rolę w zbudowaniu utalentowanego zespołu, którym jest dziś People Can Fly. Życzymy im sukcesów w ich planach. Tymczasem PCF pozostaje nadal wyjątkowo podekscytowane faktem, że na początku przyszłego roku będzie mogło dostarczyć fanom grę Gears of War: Judgment.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że tym tygodniu z Epic Games odszedł również Rod Fergusson, zajmujący w nim stanowisko dyrektora produkcji. Fergusson zapowiedział, że przenosi się do studia Irrational Games, gdzie będzie uczestniczył w pracach nad Bioshock: Infinite.

Ostatnia aktualizacja: 2012-08-12

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.