Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2012, 17:04

Gears of War: Judgement to „w znacznej mierze gra People Can Fly” - Adrian Chmielarz rozwiewa wątpliwości

Adrian Chmielarz zapewnił, że Gears of War: Judgement to w znacznej mierze gra studia People Can Fly. Producent wyjaśnił wątpliwości, jakie mogą rodzić pierwsze zapowiedzi tytułu, w których rzadko mówi się o udziale Polaków.

Gears of War: Judgement to „w znacznej mierze gra People Can Fly” - Adrian Chmielarz rozwiewa wątpliwości - ilustracja #1

Gra Gears of War: Judgement jest „w znacznej mierze” tworzona przez People Can Fly, które znamy z tytułów Painkiller i Bulletstorm. Wątpliwości odnośnie tego, kto zajmuje się nową odsłoną serii rozwiał Adrian Chmielarz, szef polskiego studia. „My razem z Epic mocno pracujemy i rzeczy się tak przenikają, ze czasem trudno stwierdzić klarownie, kto za co odpowiada,” wyjaśnił Chmielarz, „ale make no mistake: to jest w znacznej części gra PCFu”.

Producent napisał na Facebooku, że kampania z gry praktycznie została stworzona przez People Can Fly i studio ma „gigantyczny, podstawowy, wkład w OverRuna” (nowy tryb multiplayer). Dlaczego więc w zapowiedziach Gears of War: Judgement tak rzadko pojawia się nazwa polskiego dewelopera? Chmielarz wyjaśnia, że to ukłon w stronę fanów: „niech wiedzą, że ich ukochanej grze nic nie grozi, bo wszyscy czołowi ludzie w Epic pilnują interesu”.

Gears of War: Judgement został ujawniony przez jeden z zachodnich magazynów, który zawierał pierwsze informacje na temat gry. Produkcja będzie spin-offem rozgrywającym się na parę lat przez pierwszą częścią Gears of War. Poznamy w niej przygody Damona Bairda i jego oddziału. People Can Fly i Epic Games szykują nową kampanię oraz zmiany w trybie multiplayer (w tym klasy postaci i wspomniany OverRun). Gra zostanie wydana w 2013 roku.

  1. Gears of War: Judgement i inne gry na konferencji firmy Microsoft