Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2012, 20:00

Pierwszy zwiastun Gears of War: Judgement – premiera w 2013 roku, znamy szczegóły trybu OverRun

Gears of War: Judgement pojawi się w 2013 roku. Microsoft pokazał pierwszy teaser gry, którą najwyraźniej tworzy studio People Can Fly.

Pierwszy zwiastun Gears of War: Judgement – premiera w 2013 roku, znamy szczegóły trybu OverRun - ilustracja #1

Microsoft pokazał teaser gry Gears of War: Judgement i podał jej datę premiery. Produkcja, którą tworzy Epic Games i polskie studio People Can Fly, zostanie wydana w 2013 roku. Krótki materiał nie ujawnił nowych szczegółów na temat nadchodzącej odsłony marki. Oglądamy na nim Damona Bairda, jednego z bohaterów serii, w asyście obstawy. Baird zostanie oskarżony o zbrodnie wojenne, ale raczej nie spędzi za wiele czasu za kratkami.

Zwiastun Gears of War: Judgement został pokazany na konferencji Microsoftu, podczas której firma zaprezentowała też filmy z Halo 4 oraz Forza Horizon. Krótkie wideo tak naprawdę nie powiedziało nam wiele o samej grze – więcej dowiedzieliśmy się z niedawnych plotek i nowych zapowiedzi (jedną opublikował Game Informer). Gra ma wprowadzić sporo zmian w trybie multiplayer, w którym pojawią się klasy postaci, nowe tryby i gatunki Locustów.

OverRun – nowy tryb

Nowym trybem zabawy będzie OverRun, połączenie walk Horde i Beast, wymagające gry drużynowej i stosowania zaawansowanych taktyk. OverRun to rozgrywka, w której dwie pięcioosobowe drużyny wcielą się w Locustów lub żołnierzy COG.

W skórze Locustów trzeba będzie przełamać obronę ludzi, odblokować dwie „emergence hole” i zniszczyć generator COG. W zamian za zniszczenie każdego z otworów, drużyna uzyska nowy punkt pojawiania się na mapie i wyeliminuje wrogów za pomocą burzy Kryll. W swojej rundzie Locuści będą mogli zyskać maksymalnie trzy punkty (za wyeliminowanie każdego z obiektów). Oczywiście zadaniem drużyny przeciwnej będzie obrona przed atakiem.

Gears of War: Judgement wprowadzi nieznane wcześniej gatunki Locustów i klasy COG, o których pisaliśmy wczoraj – każda z nich będzie wiązała się z konkretnymi funkcjami. Medycy będą leczyć, żołnierze przekazywać amunicję, inżynierowie stawiać wieżyczki i naprawiać fortyfikacje, a zwiadowcy namierzać wrogów. Część postaci, a konkretniej Scout po stronie COG i Wrech u Locustów, otrzyma możliwość wspinania się na specjalne punkty snajperskie. Więcej na temat tego trybu na pewno napiszemy niedługo.

Gears of War: Judgement wyjdzie w 2013 roku na Xboksie 360.

  1. Oficjalna strona Gears of War