Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2012, 14:15

autor: Hed

People Can Fly najwyraźniej pracuje nad Gears of War: Judgement – znamy pierwsze plotki o grze

Twórcy Painkillera i Bullestorm najwyraźniej tworzą grę Gears of War: Judgment, czyli nową odsłonę kultowej serii studia Epic Games, której istnienie potwierdził Game Informer. Produkcja zostanie zapowiedziana oficjalnie w poniedziałek, ale już teraz krążą o niej plotki.

People Can Fly najwyraźniej pracuje nad Gears of War: Judgement – znamy pierwsze plotki o grze - ilustracja #1

Nowa odsłona serii Gears of War otrzyma podtytuł Judgement i najwyraźniej będzie współtworzona przez polskie studio People Can Fly, czyli twórców Bulletstorm i Painkiller. Nazwa gry i jej bohaterowie zostali ujawnieni przez magazyn Game Informer, który pokazał swoje lipcowe okładki. Oglądamy na nich dwóch mężczyzn: Damona Bairda oraz Augustusa Cole’a, zakutych w kajdany i eskortowanych przez żołnierzy na tle walki z Locustami.

Udział People Can Fly w nowej odsłonie Gears of War został zasugerowany przez Mike’a Cappsa, szefa Epic Games, w jednej z rozmów na Twitterze. Do sprawy odniósł się też Adrian Chmielarz, szef warszawskiego studia, który jednak nie dal jednoznacznej odpowiedzi. Producent napisał na Facebooku „Powstaje Gears of War: Judgment. Jaki jest w tym udział People Can Fly? Szczegóły w nowym Game Informerze, (...) który ukazuje się w poniedziałek”.

People Can Fly najwyraźniej pracuje nad Gears of War: Judgement – znamy pierwsze plotki o grze - ilustracja #2

W poniedziałek doczekamy się nie tylko nowego numeru wspomnianego magazynu, dostępnego także w wersji cyfrowej, ale także konferencji Microsoftu zorganizowanej z okazji E3. Adrian Chmielarz zasugerował, że warto będzie ją obejrzeć. Samo przekazanie tak dużego projektu polskiemu studiu byłoby nie lada powodem do dumy. Warto przypomnieć, że plotki o takiej możliwości pojawiły się już w listopadzie tego roku. Wcześniej studio People Can Fly zostało kupione przez Epic Games i przygotowało pecetową wersję pierwszego Gears of War.

Chociaż Gears of War: Judgement poznamy dopiero w poniedziałek, już teraz w sieci krążą plotki na temat gry. Mówi się, że będzie ona spin-offem rozgrywającym się na dziesięć lat przez pierwszą częścią Gears of War. Akcja skupi się na wczesnych przygodach Bairda, który zostanie oskarżony o zbrodnie wojenne wraz ze swoim oddziałem (Kilo Squad, czyli Cole’m, Garronem i Sofią). Jeśli wierzyć doniesieniom, w kampanii solowej pojawią się warianty zdarzeń i system „mądrego” pojawiania się wrogów. Zmian podobno doczeka się multiplayer: chodzi między innymi o tryb z klasami postaci oraz połączenie trybów Horde i Beast (znane jako Overrun).

Oczywiście powyższe informacje są niepewne – czekamy do poniedziałku.

  1. Oficjalna strona People Can Fly
  2. Oficjalna strona magazynu Game Informer
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.