Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2012, 14:15

autor: Hed

People Can Fly najwyraźniej pracuje nad Gears of War: Judgement – znamy pierwsze plotki o grze

Twórcy Painkillera i Bullestorm najwyraźniej tworzą grę Gears of War: Judgment, czyli nową odsłonę kultowej serii studia Epic Games, której istnienie potwierdził Game Informer. Produkcja zostanie zapowiedziana oficjalnie w poniedziałek, ale już teraz krążą o niej plotki.

People Can Fly najwyraźniej pracuje nad Gears of War: Judgement – znamy pierwsze plotki o grze - ilustracja #1

Nowa odsłona serii Gears of War otrzyma podtytuł Judgement i najwyraźniej będzie współtworzona przez polskie studio People Can Fly, czyli twórców Bulletstorm i Painkiller. Nazwa gry i jej bohaterowie zostali ujawnieni przez magazyn Game Informer, który pokazał swoje lipcowe okładki. Oglądamy na nich dwóch mężczyzn: Damona Bairda oraz Augustusa Cole’a, zakutych w kajdany i eskortowanych przez żołnierzy na tle walki z Locustami.

Udział People Can Fly w nowej odsłonie Gears of War został zasugerowany przez Mike’a Cappsa, szefa Epic Games, w jednej z rozmów na Twitterze. Do sprawy odniósł się też Adrian Chmielarz, szef warszawskiego studia, który jednak nie dal jednoznacznej odpowiedzi. Producent napisał na Facebooku „Powstaje Gears of War: Judgment. Jaki jest w tym udział People Can Fly? Szczegóły w nowym Game Informerze, (...) który ukazuje się w poniedziałek”.

People Can Fly najwyraźniej pracuje nad Gears of War: Judgement – znamy pierwsze plotki o grze - ilustracja #2

W poniedziałek doczekamy się nie tylko nowego numeru wspomnianego magazynu, dostępnego także w wersji cyfrowej, ale także konferencji Microsoftu zorganizowanej z okazji E3. Adrian Chmielarz zasugerował, że warto będzie ją obejrzeć. Samo przekazanie tak dużego projektu polskiemu studiu byłoby nie lada powodem do dumy. Warto przypomnieć, że plotki o takiej możliwości pojawiły się już w listopadzie tego roku. Wcześniej studio People Can Fly zostało kupione przez Epic Games i przygotowało pecetową wersję pierwszego Gears of War.

Chociaż Gears of War: Judgement poznamy dopiero w poniedziałek, już teraz w sieci krążą plotki na temat gry. Mówi się, że będzie ona spin-offem rozgrywającym się na dziesięć lat przez pierwszą częścią Gears of War. Akcja skupi się na wczesnych przygodach Bairda, który zostanie oskarżony o zbrodnie wojenne wraz ze swoim oddziałem (Kilo Squad, czyli Cole’m, Garronem i Sofią). Jeśli wierzyć doniesieniom, w kampanii solowej pojawią się warianty zdarzeń i system „mądrego” pojawiania się wrogów. Zmian podobno doczeka się multiplayer: chodzi między innymi o tryb z klasami postaci oraz połączenie trybów Horde i Beast (znane jako Overrun).

Oczywiście powyższe informacje są niepewne – czekamy do poniedziałku.

  1. Oficjalna strona People Can Fly
  2. Oficjalna strona magazynu Game Informer