Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2011, 09:28

autor: Marek "DogGhost" Oramus

Studio People Can Fly stworzy nową trylogię Gears of War?

W oficjalnym magazynie Xbox pojawiły się pogłoski na temat ewentualnego przygotowania nowej trylogii gier Gears of War przez polskie studio People Can Fly.

Choć w tym roku ukazała się na konsolę Xbox 360 ostatnia część trylogii Gears of War, to powstanie kolejnych produkcji osadzonych w tym uniwersum wydaje się być jedynie kwestią czasu. Redaktorzy amerykańskiej edycji oficjalnego magazynu Xbox prognozują, że polskie studio People Can Fly może w przyszłości stworzyć nową trylogię, której akcja będzie prezentować wcześniejsze wydarzenia.

Studio People Can Fly stworzy nową trylogię Gears of War? - ilustracja #1

Warto w tym miejscu podkreślić, że wiadomość ta znalazła się w rubryce „pogłoski”, więc powinno się ją traktować z dużą dozą nieufności. Z drugiej jednak strony należy pamiętać, że odpowiedzialna za markę Gears of War firma Epic Games jest właścicielem studia People Can Fly, więc ten scenariusz może się potwierdzić.

Polacy mają na swoim koncie gry Painkiller oraz Bulletstorm, a zatem nie brakuje im doświadczenia w tworzeniu dużych produkcji. Czy jednak poradziliby sobie z jednym z najpopularniejszych tytułów na konsolę Xbox 360? Miejmy nadzieję, że tak.

Studio People Can Fly stworzy nową trylogię Gears of War? - ilustracja #2

W oczekiwaniu na ewentualne potwierdzenie tej wiadomości, wszyscy spragnieni większej dawki akcji powinni wypatrywać pierwszego fabularnego rozszerzenia do gry Gears of War 3 zatytułowanego RAAM’s Shadow, które ukaże się 13 grudnia. Skupia się ono na wydarzeniach rozgrywających się niedługo po pojawieniu się wrogiej Szarańczy, czyli stanowi wprowadzenie do pierwszej trylogii.

Wśród pogłosek opublikowanych w magazynie Xbox pojawiło się również odniesienie do rewelacji na temat nadchodzącej zapowiedzi konsoli Xbox 720. Zdaniem dziennikarzy jest mało prawdopodobne, aby została ona ujawniona w trakcie przyszłorocznych targów E3.