Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka Gears of War 3: RAAM's Shadow (X360)

Gears of War 3: RAAM's Shadow X360

Fabularny dodatek DLC do gry Gears of War 3, opowiadający wydarzenia mające miejsce przed pierwszą częścią serii. Po raz kolejny mierzymy się z Szarańczą, tym razem obejmując kontrolę nad nowymi bohaterami.

To jest dodatek do gry Gears of War 3.

Akcji | TPP | science fiction | multiplayer | TPS | strzelanki | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Gears of War 3: RAAM's Shadow (X360)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

13grudnia2011

RAAM’s Shadow to pierwszy dodatek DLC do gry Gears of War 3, który w całości skupia się na rozgrywce dla jednego gracza i jest fabularnie powiązany z serią. Twórcy zdecydowali się go wydać, aby jeszcze bardziej przybliżyć wydarzenia, które do tej pory mogliśmy znać jedynie za sprawą szczątkowych wzmianek w pełnoprawnych odsłonach cyklu lub komiksów osadzonych w tym uniwersum. Za stworzenie rozszerzenia odpowiada studio Epic Games z Cliffem Bleszinskim na czele.

Pakiet opowiada historię mającą miejsce przed pierwszą częścią Gears of War - niedługo po Dniu E, kiedy to Szarańcza wypełzła spod ziemi, stanowiąc śmiertelne zagrożenie dla ludzkości. Oddział Zeta musi ewakuować miasto Ilima, aby ochronić mieszkańców przed atakiem Krylli – odmianą Szarańczy przypominającą nietoperze. W trakcie zabawy spotykamy wiele nowych oraz znanych postaci. Wśród tych drugich można wymienić m.in. Minh Young Kima z pierwszej odsłony serii, Taia Kaliso z drugiej, czy Michaela Barricka, który pojawił się wcześniej w komiksach osadzonych w tym uniwersum. Na froncie pojawiła się także Alicia Valera, czyli kolejna kobieta walcząca u boku umięśnionych żołnierzy.

Tym razem nie wcielamy się w Marcusa Fenixa i spółkę – zamiast tego do dyspozycji oddano nam zupełnie nowy oddział walecznych żołnierzy. Mimo to, rozgrywka nie różni się znacząco od tego, do czego seria przyzwyczaiła swoich fanów. Mamy więc potężną dawkę akcji, dużo strzelania i chowania się za osłonami, a także współpracy z kompanami. Pewnego rodzaju nowością jest epizod, w którym stajemy po stronie „złych” także w fabularnych misjach (w podstawowej wersji gry pozwala na to jedynie oddzielny tryb Bestia). Taką grywalną postacią jest Generał RAAM, czyli główny przeciwnik w pierwszej części cyklu.

Oprawa graficzna stoi na poziomie Gears of War 3, czemu nie należy się zresztą dziwić. Całość jest więc doskonałym pokazem możliwości technicznych Xboksa 360 i pracuje w stałych 30 klatkach na sekundę. Na ukończenie RAAM’s Shadow musimy poświęcić ok. trzech godzin. Całość została wzbogacona o sześć nowych postaci do wykorzystania w trybie multiplayer oraz zestaw Chocolate Weapon Set.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 118 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Gry podobne do Gears of War 3: RAAM's Shadow

Klasyfikacja PEGI Gears of War 3: RAAM's Shadow

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Dodatek DLC RAAM's Shadow do gry Gears of War 3 dostępny na Xbox Live

wiadomość14 grudnia 2011

Wczoraj miała miejsce premiera rozszerzenia RAAM's Shadow do gry Gears of War 3. Dodatek DLC jest dostępny na łamach Xbox Live w cenie 1200 punktów Microsoftu lub bez dodatkowych opłat dla posiadaczy przepustki Season Pass.

Studio People Can Fly stworzy nową trylogię Gears of War?
Studio People Can Fly stworzy nową trylogię Gears of War?

wiadomość24 listopada 2011

W oficjalnym magazynie Xbox pojawiły się pogłoski na temat ewentualnego przygotowania nowej trylogii gier Gears of War przez polskie studio People Can Fly.

Zapowiedziano fabularny dodatek DLC do gry Gears of War 3
Zapowiedziano fabularny dodatek DLC do gry Gears of War 3

wiadomość21 października 2011

Fani gry Gears of War 3 w grudniu doczekają się fabularnego dodatku DLC. Rozszerzenie RAAM's Shadow opowie wydarzenia mające miejsce przed pierwszą odsłoną serii.

Polska premiera gry Gears of War 3. Zapowiedziano fabularny dodatek DLC

wiadomość20 września 2011

W Polsce ukazała się gra Gears of War 3 - trzecia część jednej z najbardziej popularnych strzelanin na Xboksie 360. Tytuł zadebiutował w naszym kraju równocześnie z resztą świata, w wersji zlokalizowanej kinowo. Twórcy zapowiedzieli także fabularny dodatek DLC.