Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2011, 13:10

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Dodatek DLC RAAM's Shadow do gry Gears of War 3 dostępny na Xbox Live

Wczoraj miała miejsce premiera rozszerzenia RAAM's Shadow do gry Gears of War 3. Dodatek DLC jest dostępny na łamach Xbox Live w cenie 1200 punktów Microsoftu lub bez dodatkowych opłat dla posiadaczy przepustki Season Pass.

Wczoraj na łamach Xbox Live odbyła się premiera RAAM’s Shadow – pierwszego fabularnego rozszerzenia do gry Gears of War 3. Opowiada ono o wydarzeniach sprzed pierwszej części serii.

Dodatek DLC jest dostępny na Xbox Live w cenie 1200 punktów Microsoftu. Bez dodatkowych opłat ściągną go posiadacze przepustki Season Pass, kosztującej 2400 punktów Microsoftu. Dzięki niej zakupimy cztery pakiety DLC o 33% taniej niż w sytuacji, gdybyśmy kupowali je osobno.

Co ciekawe, jeszcze wczoraj w wyniku błędu użytkownicy Season Pass musieli zapłacić standardową cenę, co wywołało duże oburzenie wśród graczy, którzy przez pomyłkę wydali w ten sposób dodatkowe 1200 punktów Microsoftu. Na szczęście twórcy w ciągu kilku godzin poradzili sobie z tym problemem, a wszyscy poszkodowani w ciągu pięciu dni doczekają się zwrotu niepotrzebnie wydanych środków.

Akcja RAAM’s Shadow rozgrywa się niedługo po Dniu E, kiedy to Szarańcza wypełzła spod ziemi i doprowadziła do wydarzeń mających miejsce w trylogii. Tym razem obejmujemy kontrolę nad oddziałem Zeta, w skład którego wchodzi Tai Kaliso, Minh Young Kim, Alicia Valera oraz Michael Barrick. Mamy także okazję wcielić się w Generała RAAM’a – głównego przeciwnika z pierwszej części cyklu.

Zdaniem twórców, ukończenie rozszerzenia zajmuje ok. trzech godzin. Całość została wzbogacona o sześć nowych postaci do wykorzystania w trybie multiplayer oraz Chocolate Weapon Set, czyli zestaw specjalnych skórek na bronie. Wprowadzono także dodatkowe 250 punktów Gamerscore do odblokowania.