Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 września 2011, 08:37

autor: Sarge

Polska premiera gry Gears of War 3. Zapowiedziano fabularny dodatek DLC

W Polsce ukazała się gra Gears of War 3 - trzecia część jednej z najbardziej popularnych strzelanin na Xboksie 360. Tytuł zadebiutował w naszym kraju równocześnie z resztą świata, w wersji zlokalizowanej kinowo. Twórcy zapowiedzieli także fabularny dodatek DLC.

Na całym świecie debiutuje dzisiaj gra Gears of War 3. Trzecia odsłona jednej z najbardziej znanych serii na Xboksa 360 stanowi zamknięcie trylogii opowiadającej o przygodach Marcusa Fenixa. Deweloper zapowiedział także fabularny dodatek DLC.

Polska premiera gry Gears of War 3. Zapowiedziano fabularny dodatek DLC - ilustracja #1

Tytuł został wyprodukowany przez studio Epic Games, które w ostatnim czasie zajmowało się właśnie cyklem Gears of War, a wcześniej było odpowiedzialne m.in. za kolejne części strzelaniny Unreal Tournament. W naszym kraju gra została wydana przez rodzimy oddział firmy Microsoft w wersji zlokalizowanej kinowo (angielskie głosy, polskie napisy).

Produkt zakupicie m.in. za pośrednictwem Sklepu GRY-OnLine, gdzie znajdziecie go w cenie 179,90 złotych. Przez jakiś czas można było zamawiać Limitowaną Edycję, ale w tej chwili towar jest już niedostępny. Twórcy przygotowali również jeszcze bogatszy zestaw o nazwie Epic Edition, ale zdecydowano się go wydać w bardzo ograniczonej liczbie egzemplarzy jedynie na terenie Wielkiej Brytanii.

Przed ewentualną decyzją o nabyciu najnowszej produkcji studia Epic Games, polecamy zapoznać się z serią materiałów, które w ostatnich dniach pojawiły się na łamach gry-online.pl oraz tvgry.pl. Po przeczytaniu recenzji i sprawdzeniu kilku filmów z cyklu Gramy!, warto przypomnieć sobie fabułę całej serii w artykule „Poprzednio w Gears of War”.

Polska premiera gry Gears of War 3. Zapowiedziano fabularny dodatek DLC - ilustracja #2

Gears of War 3 to trzecia odsłona popularnego cyklu strzelanin z widokiem zza pleców postaci. Gra opowiada ostatni rozdział wojny między ludzkością a Szarańczą – obrzydliwie wyglądającą obcą rasą, która pewnego dnia wypełzła spod ziemi i w ciągu wielu lat wybiła znaczną część mieszkańców planety Sera. Najnowsza część kontynuuje założenia poprzedniczek i zamyka historię Marcusa Fenixa, głównego bohatera cyklu.

Kampanię możemy ukończyć nawet w czteroosobowej kooperacji przez sieć, a bardzo dobrym dopełnieniem całości jest rozbudowany tryb multiplayer, który z pewnością przyciągnie graczy przed ekrany telewizorów na długie miesiące, a nawet lata. Poprzednie odsłony są bardzo popularne na serwerach Xbox Live.

Epic Games zapowiada dodatek DLC

Cliff Bleszinski (twórca serii) w wywiadzie dla serwisu The Telegraph zapowiedział dodatek DLC do trybu dla jednego gracza w Gears of War 3. Całość przypominać ma analogiczne pakiety do Grand Theft Auto IV lub Borderlands – pozwala to przypuszczać, że rozszerzenie będzie całkiem obszerne. Póki co, nie znamy żadnych szczegółów na temat nadchodzącego dodatku poza tym, że nie zobaczymy w nim oddziału Delta. Oznacza to, że najprawdopodobniej pokierujemy zupełnie nowymi bohaterami. Być może stanowi to wstęp do nowej trylogii osadzonej w tym uniwersum, gdyż autorzy nie zamierzają zupełnie porzucać stworzonego świata.