Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2012, 12:11

autor: Hed

SimCity wyjdzie w lutym 2013 roku – zobacz pierwsze obrazki z gry

SimCity pojawi się w lutym 2013 roku – data premiery gry studia Maxis została uściślona przez firmę Electronic Arts. W sieci pojawiły się trzy obrazki z tej produkcji.

SimCity wyjdzie w lutym 2013 roku – zobacz pierwsze obrazki z gry - ilustracja #1

Firma Electronic Arts uściśliła datę premiery nowego SimCity – produkcja studia Maxis wyjdzie w lutym 2013 roku. Taki termin podano w rozpisce tytułów wydawcy, jakie zostaną pokazane na targach E3 (impreza rozpocznie się za parę dni). Osoby, które jeszcze nie są pewne, czy warto czekać na powrót króla gier o budowaniu miast, powinny zerknąć na pierwsze obrazki z rozgrywki. Szykuje się dobra porcja zarządzania i burzenia.

W nowym SimCity twórcy stawiają na przyjemną dla oka grafikę, łatwą w odbiorze zabawę i jak zwykle sporo możliwości. Rozgrywka ma być napędzana silnikiem GlassBox, który sprawi, że zarządzanie miastem będzie wyzwaniem. W grze nie zabraknie opcji online, w tym możliwości połączenia się ze znajomymi. Więcej na temat produkcji studia Maxis poczytacie w naszych tekstach – drugi z nich powstał po bliższym spotkaniu z SimCity na jednym z pokazów.

SimCity wyjdzie w lutym 2013 roku – zobacz pierwsze obrazki z gry - ilustracja #2

SimCity to kultowa seria tak zwanych „city builderów”, czyli gier o budowaniu, rozwijaniu i utrzymywaniu miasta. W ostatnim czasie marka, która powstała już w 1989 roku, zeszła na dalszy plan. Teraz Maxis wraca do niej po paru latach i zapowiada powrót króla na tron. W międzyczasie pojawiło się parę innych interesujących reprezentantów gatunku – na przykład Cities XL 2012, czy Cities in Motion (skupiający się na transporcie miejskim).

  1. Oficjalna strona SimCity
SimCity wyjdzie w lutym 2013 roku – zobacz pierwsze obrazki z gry - ilustracja #3