Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2012, 15:58

Hitman: Absolution - nowy zapis rozgrywki ukazuje nieliniowość misji

Pojawił się nowy zapis rozgrywki z Hitman: Absolution. Prezentuje on jedną z misji i koncentruje się na elementach skradankowych oraz swobodzie, jaka będą cieszyli się gracze.

Hitman: Absolution - nowy zapis rozgrywki ukazuje nieliniowość misji - ilustracja #1

Kilka dni temu mogliśmy obejrzeć nowy filmik CG promujący Hitman: Absolution. W nim Agent 47 brutalnie rozprawiał się z bandą ciężko uzbrojonych zakonnic. Całość prezentowała się bardzo efektownie – dla fanów cyklu wręcz zbyt efektownie. Sporo z nich uznała to za kolejny dowód, że gra porzuci swoje skradankowe korzenie. Sytuację pogarszał fakt, że wypuszczone do tej pory zapisy rozgrywki również prezentowały bardziej liniowe i strzelankowe podejście. Obawy te powinien rozwiać najnowszy materiał video, który pokazuje wiele z tego, za co gracze pokochali poprzednie części.

Filmik stanowi zapis jednej z misji z gry, w której zadaniem gracza będzie zabicie króla Chinatown.

Podczas oglądania materiału zobaczycie m.in. wtapianie się w tłum, zmiany ubrań czy podkładanie bomby. Przede wszystkim jednak zademonstrowano typową dla cyklu swobodę. Agent 47 może zabić swój cel m.in. za pomocą trucizny lub ładunku wybuchowego podczepionego pod samochodem, zastrzelić go w tłumie z pistoletu lub z daleka za pomocą karabinu snajperskiego. Natomiast gracze preferujący finezję upozorują wypadek. Wszystko to bardzo przypominało klasyczne misje z poprzednich odsłon i tym samym budzi nadzieję, że otrzymamy godną kontynuację cyklu.

Przypomnijmy, że Hitman: Absolution to piąta odsłona przygód słynnego zabójcy. Agent 47 zostanie zdradzony przez swoich dawnych pracodawców i wrzucony w samo centrum tajemniczego spisku. Najskuteczniejszy zabójca potężnej Agencji sam stanie się zwierzyną łowną i by przetrwać będzie musiał wykorzystać wszystkie swoje ponadprzeciętne umiejętności oraz zdobyte przez lata doświadczenie. Jego jedyną sojuszniczką będzie znana z poprzednich części Diana Burnwood, która tym razem odegra znacznie większą rolę w fabule.

Fanom cyklu na kolejną odsłonę przyszło czekać długo, gdyż poprzednia część, czyli Hitman: Blood Money, trafiła do sprzedaży sześć lat temu. Hitman: Absolution zostanie wydany 20 listopada tego roku w wersjach na PC oraz konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3. Warto wspomnieć, że osoby, które zamówią preorder otrzymają dostęp do Hitman: Sniper Challenge - minigry pokazującej jedną z misji Agenta 47. Za wykonanie tego zlecenia będzie można odblokować dodatki i przenieść je do pełnej wersji Absolution.