Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2012, 16:43

autor: Olek

Vivid Games szuka pracowników

Graficy, programiści i projektanci gier poszukiwani. Specjalizująca się w produkcjach adresowanych na platformy mobilne spółka Vivid Games zamierza rozbudować zespół deweloperski i oferuje zatrudnienie dla kilkunastu specjalistów od tworzenia gier.

Vivid Games szuka pracowników - ilustracja #1

Ciekawostka

Dyrektorem zarządzającym brytyjskiego oddziału firmy Vivid Games jest Jon Hare, współtwórca takich hitów jak Sensible Soccer czy Cannon Fodder, a od 2004 roku pełnoprawny członek BAFTA.

Co jakiś czas na łamach serwisu gry-online.pl informujemy o ofertach pracy dla deweloperów gier oraz osób, które chciałyby rozpocząć swoją karierę w tym fachu. Tym razem na chętnych czekają etaty w firmie Vivid Games, znanej głównie miłośnikom grania na smartfonach, tabletach i przenośnych konsolach.

Bydgoska spółka coraz śmielej radzi sobie w branży. W ciągu pięciu lat działalności opracowała ponad 150 projektów, dorobiła się oddziałów w Łodzi i Londynie (wkrótce planowane jest otwarcie kolejnych biur – we Wrocławiu i San Francisco – przyp. red.), a w tym miesiącu powinna zadebiutować na rynku NewConnect.

Vivid Games szuka pracowników - ilustracja #2
Jedną z najpopularniejszych marek w portfolio Vivida Games jest seria FIM Speedway GP.

W związku z dynamicznym rozwojem rośnie także jej zapotrzebowanie na wysokiej klasy specjalistów odpowiedzialnych za tworzenie i produkcję gier. Aktualnie firma poszukuje m.in. game designera, grafika 3D/2D, level designera, producenta gier, product managera, programistów oraz testera gier.

Vivid Games szuka pracowników - ilustracja #3„Mamy mnóstwo nowych, ciekawych projektów; do ich realizacji potrzebujemy więcej osób (…). Przy dużej konkurencji największą trudnością jest znalezienie wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Mam nadzieję, iż proponowane warunki pracy, możliwość osobistego rozwoju i praca nad międzynarodowej klasy projektami pomogą nam we wzmocnieniu zespołu (…). Spółka poszukuje specjalistów z dziedziny programowania, grafiki i designu. Chce również umożliwić młodym wizjonerom z pomysłem realizację i wsparcie dla swoich autorskich projektów” – przekonuje Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games.

Nad czym można popracować w Vivid Games? Aktualnie portfolio tytułów bydgoskiej firmy liczy kilkadziesiąt pozycji adresowanych na komputer PC i Mac, konsole przenośne Nintendo DS oraz PlayStation Portable, a także smartfony i tablety. Do znanych marek zaliczyć można m.in. Speedball 2 Evolution oraz serie FIM Speedway GP i Ski Jumping.

  1. Strona internetowa Vivid Games
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.