Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2012, 15:07

autor: Grzegorz "Aver" Ferenc

Betatesty funkcji Salonu Gier w grze Starcraft II: Wings of LIberty

Firma Blizzard rozpoczęła betatesty Salonu Gier, czyli nowej funkcji do gry Starcraft II: Wings of Liberty, całkowicie zmieniającej wygląd interfejsu i oferującej wiele nowych opcji wyszukiwania oraz analizowania rozgrywek.

Na oficjalnej stronie społecznościowej gry Starcraft II: Wings of Liberty pojawiła się zapowiedź Salonu Gier, czyli nowej funkcji do popularnej strategii firmy Blizzard. Zostanie ona wprowadzona w łatce 1.5.0. Jak na razie trwają jej betatesty.

Betatesty funkcji Salonu Gier w grze Starcraft II: Wings of LIberty - ilustracja #1

Najbardziej widoczną zmianą w ramach nadchodzącej łatki jest przemodelowanie głównego menu gry. W odpowiedzi na prośby fanów, twórcy Starcraft II wprowadzili wiele drobnych (np. możliwość regulowania rozmiarów okna czatu) i większych zmian (nowy program pobierający aktualizacje, bardziej przejrzyste menu wyboru trybów rozgrywki wieloosobowej, o wiele więcej opcji w wyszukiwaniu meczów itp.).

Najważniejszym nowym elementem jest jednak wspomniany Salon Gier, czyli funkcja pozwalająca na szybsze i łatwiejsze dodawanie, wyszukiwanie i korzystanie z map niestandardowych i modów do Starcraft II. Zgodnie z zapowiedziami firmy Blizzard, gdy zostanie ona udostępniona wszystkim użytkownikom:

Pojawi się możliwość szukania gier wg gatunków, ocen, nowości i nie tylko. Każda gra posiadać będzie nową stronę informacyjną, gdzie obok ocen i recenzji innych graczy znajdą się m.in. intrukcje i opis gry, zrzuty ekranu, informacje o aktualizacjach, a nawet samouczki. Na nowej liście otwartych gier widoczne będą te, które mają już oczekujących uczestników, ale nie zostały jeszcze zapełnione, co powinno przyspieszyć rozpoczęcie rozgrywki.

Betatesty funkcji Salonu Gier w grze Starcraft II: Wings of LIberty - ilustracja #2

Aby wziąć udział w betatestach Salonu Gier, a także mieć większą szansę na załapanie się na testy nadchodzacego dodatku Heart of the Swarm, należy pobrać klienta Starcraft II: Arcade (1.5.0) Beta ze swojego konta Battle.net.

Salon Gier stanowi jedynie wstęp do większej liczby zmian planowanych w pierwszym rozszerzeniu poświęconym rasie Zergów. Jego data premiery wciąż nie jest znana. Jednak już w nadchodzący weekend uczestnicy turnieju MLG Spring Championship w Anaheim będą mogli zapoznać się z jego wczesną wersją beta.