Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2012, 16:21

autor: luckie

Zapowiedziano Chaos Chronicles – klasyczne cRPG od twórców Jagged Alliance: Back in Action

Stęskniliście się za klasycznymi cRPG-ami? Jeśli tak, to warto zainteresować się Chaos Chronicles. Gra twórców Jagged Alliance: Back in Action zaprezentuje najważniejsze elementy staroszkolnych "erpegów" w nowej oprawie audiowizualnej.

Zapowiedziano Chaos Chronicles – klasyczne cRPG od twórców Jagged Alliance: Back in Action - ilustracja #1
Logo Chaos Chronicles

Mamy świetną wiadomość dla wielbicieli klasycznych gier cRPG, wiecie, takich z kamerą w rzucie izometrycznym i walką w turach. Firma bitComposer Games ogłosiła prace nad Chaos Chronicles, grą fantasy nawiązującą stylem do klasyków gatunku komputerowych roleplayów. Jej produkcją zajmuje się niemieckie studio Coreplay, twórcy Jagged Alliance: Back In Action, remake-a Jagged Alliance 2.

Fabuła Chaos Chronicles zabierze nas do zamieszkanego przez ludzi, elfy i krasnoludy fantastycznego świata, od dwustu lat opanowanego przez hordy nieumartych kontrolowanych przez złych magów. Ci, którzy uniknęli zagłady, zmuszeni byli ratować się ucieczką na niewielkie wyspy, gdzie żyją do dziś. W końcu przyszedł czas na wyparcie najeźdźców. Kierowany przez gracza śmiałek rusza w niebezpieczną wyprawę na kontynent, by wspomóc pobratymców w próbie odzyskania dominacji na stałym lądzie.

Pod względem rozgrywki Chaos Chronicles ma przypominać stare dobre „erpegi” typu Icewind Dale, czy Neverwinter Nights. Wraz z maksymalnie pięcioosobową drużyną, która może składać się z żywych graczy, zwiedzimy starożytne ruiny, zgłębimy tajemnice mrocznych podziemi, pokonamy setki żywych trupów, orków i goblinów – chleb powszedni każdego poszukiwacza przygód. Oczywiście wszystko to w nowoczesnej oprawie. Przyznam, że screeny z gry zrobiły na mnie wrażenie – nie są to może fajerwerki rodem z Crysisa, ale szczegółowo oddane lokacje, pokazane w wysokiej rozdzielczości z charakterystycznego widoku izometrycznego – tak mocno kojarzącego się z legendami gatunku – naprawdę cieszą oko. Przekonajcie się sami:

Zapowiedziano Chaos Chronicles – klasyczne cRPG od twórców Jagged Alliance: Back in Action - ilustracja #2
Zapowiedziano Chaos Chronicles – klasyczne cRPG od twórców Jagged Alliance: Back in Action - ilustracja #3
Zapowiedziano Chaos Chronicles – klasyczne cRPG od twórców Jagged Alliance: Back in Action - ilustracja #4
Zapowiedziano Chaos Chronicles – klasyczne cRPG od twórców Jagged Alliance: Back in Action - ilustracja #5
Zapowiedziano Chaos Chronicles – klasyczne cRPG od twórców Jagged Alliance: Back in Action - ilustracja #6

Chaos Chronicles kierowane jest wyłącznie na komputery osobiste. Gra ujrzy światło dzienne w przyszłym roku. Więcej informacji na temat produkcji za jakiś czas pojawi się na oficjalnej stronie wydawcy, pod tym adresem.