Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2012, 16:21

autor: luckie

Zapowiedziano Chaos Chronicles – klasyczne cRPG od twórców Jagged Alliance: Back in Action

Stęskniliście się za klasycznymi cRPG-ami? Jeśli tak, to warto zainteresować się Chaos Chronicles. Gra twórców Jagged Alliance: Back in Action zaprezentuje najważniejsze elementy staroszkolnych "erpegów" w nowej oprawie audiowizualnej.

Zapowiedziano Chaos Chronicles – klasyczne cRPG od twórców Jagged Alliance: Back in Action - ilustracja #1
Logo Chaos Chronicles

Mamy świetną wiadomość dla wielbicieli klasycznych gier cRPG, wiecie, takich z kamerą w rzucie izometrycznym i walką w turach. Firma bitComposer Games ogłosiła prace nad Chaos Chronicles, grą fantasy nawiązującą stylem do klasyków gatunku komputerowych roleplayów. Jej produkcją zajmuje się niemieckie studio Coreplay, twórcy Jagged Alliance: Back In Action, remake-a Jagged Alliance 2.

Fabuła Chaos Chronicles zabierze nas do zamieszkanego przez ludzi, elfy i krasnoludy fantastycznego świata, od dwustu lat opanowanego przez hordy nieumartych kontrolowanych przez złych magów. Ci, którzy uniknęli zagłady, zmuszeni byli ratować się ucieczką na niewielkie wyspy, gdzie żyją do dziś. W końcu przyszedł czas na wyparcie najeźdźców. Kierowany przez gracza śmiałek rusza w niebezpieczną wyprawę na kontynent, by wspomóc pobratymców w próbie odzyskania dominacji na stałym lądzie.

Pod względem rozgrywki Chaos Chronicles ma przypominać stare dobre „erpegi” typu Icewind Dale, czy Neverwinter Nights. Wraz z maksymalnie pięcioosobową drużyną, która może składać się z żywych graczy, zwiedzimy starożytne ruiny, zgłębimy tajemnice mrocznych podziemi, pokonamy setki żywych trupów, orków i goblinów – chleb powszedni każdego poszukiwacza przygód. Oczywiście wszystko to w nowoczesnej oprawie. Przyznam, że screeny z gry zrobiły na mnie wrażenie – nie są to może fajerwerki rodem z Crysisa, ale szczegółowo oddane lokacje, pokazane w wysokiej rozdzielczości z charakterystycznego widoku izometrycznego – tak mocno kojarzącego się z legendami gatunku – naprawdę cieszą oko. Przekonajcie się sami:

Zapowiedziano Chaos Chronicles – klasyczne cRPG od twórców Jagged Alliance: Back in Action - ilustracja #2
Zapowiedziano Chaos Chronicles – klasyczne cRPG od twórców Jagged Alliance: Back in Action - ilustracja #3
Zapowiedziano Chaos Chronicles – klasyczne cRPG od twórców Jagged Alliance: Back in Action - ilustracja #4
Zapowiedziano Chaos Chronicles – klasyczne cRPG od twórców Jagged Alliance: Back in Action - ilustracja #5
Zapowiedziano Chaos Chronicles – klasyczne cRPG od twórców Jagged Alliance: Back in Action - ilustracja #6

Chaos Chronicles kierowane jest wyłącznie na komputery osobiste. Gra ujrzy światło dzienne w przyszłym roku. Więcej informacji na temat produkcji za jakiś czas pojawi się na oficjalnej stronie wydawcy, pod tym adresem.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Chaos Chronicles

Chaos Chronicles