Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 13 sierpnia 2012, 18:33

autor: Olek

gamescom 2012 - co zobaczą nasi wysłannicy i o czym przeczytacie

To będzie bardzo gorący tydzień. Wszystko za sprawą kolejnej edycji gamescomu - największej targowej imprezy w branży. Tradycyjnie już w Kolonii nie zabraknie przedstawicieli serwisu gry-online.pl, którzy na bieżąco relacjonować będą wydarzenia.

gamescom 2012 - co zobaczą nasi wysłannicy i o czym przeczytacie - ilustracja #1

W środę (15 sierpnia) rusza kolejna edycja największych europejskich targów gier wideo – gamescom. Wzorem ubiegłych lat w serwisie gry-online.pl przeczytacie obszerne relacje z Kolonii. Nasi wysłannicy: Hed, Adrian Werner, ElMundo i Verminus kończą pakować walizki i dopinają terminarz spotkań z deweloperami oraz prezentacji, w których będą uczestniczyć.

O jakich grach przeczytacie w naszych relacjach z gamescomu 2012?

gamescom 2012 - co zobaczą nasi wysłannicy i o czym przeczytacie - ilustracja #2

007 Legends

Kondycja gier ze słynnym agentem Jej Królewskiej Mości bywała w ostatnich latach różna. Apetyty rozbudziła ubiegłoroczna premiera GoldenEye 007: Reloaded. Liczymy, że ekipa deweloperska studia Eurocom nie obniży lotów, a 007 Legends będzie produkcją godną jubileuszu 50-lecia obecności Jamesa Bonda na ekranach kin.

 1. Więcej informacji o grze 007 Legends

ArmA III

Od ponad roku deweloperzy z Bohemia Interactive przekonują fanów o tym, ile nowego wniesie trzecia odsłona cyklu ArmA. Tym chętniej więc na własne oczy sprawdzimy możliwości nowej generacji silnika Real Virtuality. Przy okazji prezentacji ArmA III nasi wysłannicy postarają się wypytać także o moda DayZ, który według niedawnych doniesień doczeka się samodzielnego wydania.

 1. Więcej informacji o grze ArmA III
gamescom 2012 - co zobaczą nasi wysłannicy i o czym przeczytacie - ilustracja #3

Assassin's Creed III

Dla wielu graczy rok bez nowej gry z serii Assassin's Creed byłby rokiem straconym. Kierownictwo koncernu Ubisoft podkreśla jednak, że premiera Assassin's Creed III będzie czymś więcej niż kolejną odsłoną cyklu. Teoretycznie o finalnej części trylogii Desmonda wiemy już prawie wszystko, ale jak dowiodły czerwcowe targi E3, francuski wydawca zawsze trzyma jakiegoś asa w rękawie. Można mieć nadzieję, że na gamescomie będzie równie ciekawie.

 1. Więcej informacji o grze Assassin's Creed III

Battlefield 3: Siły pancerne

Nie od dziś wiadomo, że duzi chłopcy lubią duże zabawki. Fani gry Battlefield 3 mają takowe otrzymać wraz z premierą dodatku Siły pancerne. Rozszerzenie przyniesie opcjonalne tryby rozgrywki, nowe mapy do starć multiplayer i rzecz jasna całą masę ciężkiego sprzętu. Kto wie, może deweloperzy z EA DICE zaskoczą polskich graczy i zobaczymy Szarika biegającego wokół czołgów?

 1. Więcej informacji o dodatku Battlefield 3: Siły pancerne
gamescom 2012 - co zobaczą nasi wysłannicy i o czym przeczytacie - ilustracja #4

Beyond: Two Souls

Nowy projekt twórców Heavy Rain to bez wątpienia jedna z większych niespodzianek tegorocznych targów E3. Niestety, o Beyond: Two Souls wiemy wciąż stosunkowo niewiele. Liczymy na to, że w trakcie gamescomu ekipa studia Quantic Dream uchyli rąbka tajemnicy, a przede wszystkim pokaże fragment rozgrywki.

 1. Więcej informacji o grze Beyond: Two Souls

Call of Duty: Black Ops II

Wyniki sprzedaży Call of Duty: Modern Warfare 3 sugerują, że bestselerowa seria wszech czasów dostała zadyszki. Czy Call of Duty: Black Ops II odwróci trend? Póki co materiały opublikowane przez koncern Activision oraz ekipę deweloperską studia Treyarch nie są szczególnie przekonujące, ale odwiedzający gamescom mogą być innego zadania.

 1. Więcej informacji o grze Call of Duty: Black Ops II
gamescom 2012 - co zobaczą nasi wysłannicy i o czym przeczytacie - ilustracja #5

Company of Heroes 2

Na tą grę miłośnicy wojennych strategii czasu rzeczywistego (RTS) czekają od dawna. Podczas targów E3 wydawca, którym jest koncern THQ, uraczył fanów jedynie skromną galerią obrazków z Company of Heroes 2. Zapowiada się, że prawdziwego wysypu informacji doczekamy się na gamescomie.

 1. Więcej informacji o grze Call of Heroes 2

Crysis 3

Widzieliście najnowszy filmik prezentujący możliwości silnika CryEngine 3? My również, ale chcemy zobaczyć jak wszystkie te graficzne fajerwerki wyglądają w prawdziwej grze. Można się spodziewać, że „na swoim terenie” ekipa niemieckiego studia Crytek postara się oczarować graczy tym, co szykuje wraz z premierą Crysis 3.

 1. Więcej informacji o grze Crysis 3
gamescom 2012 - co zobaczą nasi wysłannicy i o czym przeczytacie - ilustracja #6

Dishonored

O nowej grze twórców Dark Messiah of Might & Magic zrobiło się głośno w ubiegłym roku za sprawą znakomitej prezentacji na gamescomie. Im bliżej październikowego terminu premiery, tym bardziej rośnie zainteresowanie Dishonored. Liczymy więc na solidną prezentację, która pozwoli odpowiedzieć na pytanie, czy nowa marka ma szansę przebić się na rynku.

 1. Więcej informacji o grze Dishonored

FIFA 13

Malkontenci mówią, że każda kolejna odsłona tej serii wygląda tak samo jak poprzedniczka. Nie zmienia to jednak faktu, że co roku FIFA plasuje się w ścisłej czołówce list bestselerów. Nasi ludzie w Kolonii sprawdzą, co nowego udało się wymyślić deweloperom ze studia EA Canada i czy zmiany warte są kupna gry.

 1. Więcej informacji o grze FIFA 13
gamescom 2012 - co zobaczą nasi wysłannicy i o czym przeczytacie - ilustracja #7

Hawken

Strzelanina w opanowanym przez bojowe mechy, postnuklearnym świecie przyszłości i do tego za darmo? Nie trudno się dziwić, że zainteresowanie dziełem studia Adhesive Games jest ogromne. Hawken może być prawdziwym zaskoczeniem tego roku, czekamy więc na ciekawą prezentację podczas gamescomu.

 1. Więcej informacji o grze Hawken

Neverwinter

Mimo upływu lat Dungeons & Dragons to wciąż czołowa marka w grach fabularnych. Niestety, w ostatnich latach z komputerowymi adaptacjami legendarnego systemu pen & paper nie było najlepiej. Czy ekipie Cryptic Studios uda się to zmienić? Neverwinter ma ku temu spore szanse.

 1. Więcej informacji o grze Neverwinter
gamescom 2012 - co zobaczą nasi wysłannicy i o czym przeczytacie - ilustracja #8

SimCity

Wydana przed miesiącem społecznościowa gra SimCity Social nie zachwyciła graczy. Deweloperzy ze studia Maxis (współproducent gry) mają jednak szansę zatrzeć złe wrażenie prezentując na gamescomie SimCity, czyli wyczekiwaną od wielu lat kontynuację popularnego cyklu symulacji budowy miasta.

 1. Więcej informacji o grze SimCity

Star Wars 1313

O tej grze mówi się, że ma być swego rodzaju przeniesieniem przygód Nathana Drake'a (bohatera serii Uncharted – przyp. red.) w realia Gwiezdnych Wojen. Pokazy na targach E3 po raz kolejny udowodniły, że deweloperzy z LucasArts potrafią robić wspaniale wyglądające gry. Gamescom pozwoli jednak odpowiedzieć na pytanie, co o Star Wars 1313 sądzą gracze.

 1. Więcej informacji o grze Star Wars 1313
gamescom 2012 - co zobaczą nasi wysłannicy i o czym przeczytacie - ilustracja #9

StarCraft II: Heart of the Swarm

W tym roku Blizzard wybiera się do Kolonii z dwoma mocnymi tytułami - dodatkiem Mists of Pandaria do gry World of Warcraft oraz drugą część trylogii StarCraft II - Heart of the Swarm. Z pewnością stoisko tej firmy przeżywać będzie prawdziwe oblężenie fanów, ale nasi wysłannicy przez ostatnie tygodnie szkolili się w rozpychaniu łokciami.

 1. Więcej informacji o grze StarCraft II: Heart of the Swarm

The Last of Us

Pokaz nowej gry studia Naughty Dog na targach E3 w Los Angeles pozostawił naszych wysłanników pod ogromnym wrażeniem. The Last of Us ma wszelkie podstawy, by stać się prawdopodobnie ostatnim wielkim hitem konsoli PlayStation 3.

 1. Więcej informacji o grze The Last of Us
gamescom 2012 - co zobaczą nasi wysłannicy i o czym przeczytacie - ilustracja #10

Tomb Raider

Tam gdzie pojawia się Lara Croft, tam są tłumy jej fanów. Na gamescomie z pewnością ich nie zabraknie. Wstęp nowego Tomb Raidera już znamy. Liczymy więc, że ekipa studia Crystal Dynamics pojawi się z jakąś niespodzianką.

 1. Więcej informacji o grze Tomb Raider

Total War: Rome II

Veni, vidi, pograli... Na to nastawiają się nasi wysłannicy na targi gamescom, którzy zamierzają z bliska przyjrzeć się grze Total War: Rome II. Kolejna odsłona znakomitej serii RTS studia Creative Assembly zapowiedziana została w ubiegłym miesiącu. Targi w Kolonii będą więc pierwszą okazją, by pokazać ją szerszej publiczności.

 1. Więcej informacji o grze Total War: Rome II
gamescom 2012 - co zobaczą nasi wysłannicy i o czym przeczytacie - ilustracja #11

Wargame: AirLand Battle

Wargame: AirLand Battle to prawdziwa nowość. Kontynuacja strategii czasu rzeczywistego Wargame: Zimna wojna zaanonsowana została dopiero w ubiegłym tygodniu. Wygląda jednak na to, że ekipa studia Eugen Systems może już pochwalić się czymś więcej poza zwiastunem.

 1. Więcej informacji o grze Wargame: AirLand Battle

Spodziewajcie się również doniesień związanych z grami:

 1. Army of Two: The Devil's Cartel
 2. Borderlands 2
 3. Call of Duty: Black Ops Declassified
 4. Carrier Command
 5. Dead Space 3
 6. Defiance
 7. Devil May Cry
 8. Divinity: Dragon Commander
 9. Divinity: Original Sin
 10. Epic Mickey 2
 11. Far Cry 3
 12. Firefall
 13. Guardians of Middle-Earth
 14. Hitman Absolution
 15. Injustice
 16. Lego: Władca Pierścieni
 17. Medal of Honor: Warfighter
 18. NBA 2K13
 19. Need for Speed Most Wanted
 20. Nuclear Union
 21. Rayman Legends
 22. Resident Evil 6
 23. Sacrilegium
 24. Tekken Tag Tournament 2
 25. XCOM: Enemy unknown
 26. Zombie U
gamescom 2012 - co zobaczą nasi wysłannicy i o czym przeczytacie - ilustracja #12

O czym jeszcze przeczytacie w relacjach z tegorocznego gamescomu?

Tercet naszych wysłanników na tegoroczny gamescom jedzie do Kolonii z przykazem, by być wszędzie, gdzie będzie się działo coś ciekawego i na bieżąco składać relacje z tej wyjątkowej imprezy. W stan podwyższonej gotowości postawiona została także redakcja działu informacji i encyklopedii gier. Spodziewajcie się więc całej lawiny informacji, obrazków i materiałów wideo.

Odwiedzajcie serwis gry-online.pl, a także zaglądajcie na tvgry.pl i gameplay.pl. Obiecujemy, że będzie ciekawie.

 1. Oficjalna strona internetowa targów gamescom