Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3PCX360
Okładka Battlefield 3: Armored Kill (PS3)

Battlefield 3: Siły pancerne

Battlefield 3: Armored Kill

Trzeci dodatek do popularnej strzelanki studia EA DICE, który skupia się na aspekcie walki z użyciem pojazdów. Zawiera on cztery nowe mapy, w tym największe pole bitwy w historii serii Battlefield, wprowadza do parku maszyn m.in.

To jest dodatek do gry Battlefield 3.

Akcji | FPP | Battlefield | współczesne konflikty | FPS | strzelanki

Okładka Battlefield 3: Armored Kill (PS3)

data premiery gry:

18wrz2012

PS3

25wrz2012

PC X360

Battlefield 3: Siły pancerne to trzeci oficjalny dodatek do gry koncernu Electronic Arts, stworzonej przez szwedzkie studio DICE. Rozszerzenie stanowi niejako powrót do korzeni cyklu po skupiającym się na walce na małej przestrzeni dodatku Walka w zwarciu. Jego adresatem są miłośnicy bitew na olbrzymią skalę, w których główną rolę odgrywają wszelkiego rodzaju pojazdy wojskowe.

Siły pancerne wprowadzają do gry cztery nowe mapy. Znajduje się wśród nich Bandar Desert, czyli umiejscowione w pustynnych klimatach największe pole bitwy, jakie kiedykolwiek stworzono w serii Battlefield. Dzięki większemu parkowi maszyn, można się po nim przemieszczać m.in. w samolocie AC-130, będącym uzbrojoną po zęby wersją transportowego C-130 Hercules. Ponadto, twórcy z EA DICE oddali do dyspozycji graczy nowe czołgi, transportery opancerzone i helikoptery, a także mobilne jednostki artyleryjskie. Rozszerzenie zawiera również dodatkowe zadania, bronie i nieśmiertelniki, a także ponad 20 możliwych do odblokowania elementów wyposażenia pojazdów.

Tak jak pozostałe dwa dodatki DLC, Siły pancerne skupiają się na grze wieloosobowej. Na szczególną uwagę zasługuje Tank Superiority, czyli tryb rozgrywki zainspirowany Air Superiority znanym z wcześniejszych części serii. Przypomina on trochę styl gry World of Tanks. Wcielamy się w nim w członka załogi jednego z czołgów i we współpracy z innymi graczami musimy zniszczyć siły pancerne przeciwnej drużyny. EA DICE postarało się, aby w ten i w pozostałe pięć odmian rozgrywki w Battlefield 3 można było zagrać na wszystkich dostępnych mapach.

Wszystkie przewidziane w dodatku nowości zostały zintegrowane z usługą Battlefield 3: Premium. Siły pancerne wykorzystują do granic możliwości technologię Frostbite 2. Umożliwiło to stworzenie olbrzymich, realistycznie wyglądających pól bitewnych o bardzo różnorodnym ukształtowaniu terenu – na Bandar Desert możemy przemieszczać się wśród dolin i wzgórz, udać się na pustynne równiny, mknąć po przecinającej je autostradzie, a w końcu dotrzeć do zbudowanego wokół oazy miasteczka. Warto też dodać, że oprawa dźwiękowa prezentuje wysoki poziom znany z innych gier tej serii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 2-32  

Ocena czytelników: 5,9 / 10 na podstawie 195 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,4 / 10 na podstawie 205 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 269,90 PLN

Gry podobne do Battlefield 3: Siły pancerne

Klasyfikacja PEGI Battlefield 3: Siły pancerne

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Battlefield 3: Siły pancerne

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Quad Core i5 2.6 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepszy)
  • 20 GB HDD
  • Windows Vista/7
Battlefield 3 wytacza ciężkie działa - recenzja dodatku Siły Pancerne
Battlefield 3 wytacza ciężkie działa - recenzja dodatku Siły Pancerne

Recenzja 19 września 2012, 09:50

Inne nowe nabytki w militarnym garażu mają znacznie większy sens. Artyleria rakietowa nęka przeciwnika z dużej odległości, a sama jest bardzo czuła na ataki z powietrza czy nagły wypad żołnierzy z ładunkami C4. Niszczyciele czołgów zaś spełniają zadanie szybkiego transportera i wsparcia piechoty, dość wrażliwego na pociski przeciwpancerne, ale odgryzającego się z solidnej armaty i kilku karabinów maszynowych.

PC
X360
PS3