Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2012, 10:45

autor: Adrian Werner

Polska premiera pudełkowej wersji Battlefield 3: Siły pancerne

Dzisiaj na półki polskich sklepów trafiła pudełkowe wydanie pecetowej wersji Battlefield 3: Siły pancerne. Dodatek wzbogaca grę m.in. o cztery świeże mapy oraz nowy tryb rozgrywki.

Polska premiera pudełkowej wersji Battlefield 3: Siły pancerne - ilustracja #1

Dystrybucja elektroniczna staje się coraz popularniejsza, ale wiele osób wciąż lubi zapełniać swoje półki pudełkami. Takich graczy powinna ucieszyć wiadomość, że dzisiaj do sprzedaży w polskich sklepach trafiła pecetowa wersja Battlefield 3: Siły pancerne, czyli najnowszego dodatku do zeszłorocznego FPS-a. Natomiast posiadacze konsol muszą się zadowolić jedynie edycją cyfrową.

Pudełkowe wydanie Battlefield 3: Siły pancerne sprzedawane jest w sugerowanej cenie detalicznej 59,90 złotych, choć dodatek bez problemu można kupić również za niższą kwotę, np. w Sklepie Gry-Online. Osobom niezdecydowanym polecamy przeczytanie opublikowanej na naszym serwisie recenzji rozszerzenia:

  1. Battlefield 3 wytacza ciężkie działa - recenzja dodatku Siły Pancerne

Battlefield 3: Armored Kill to trzeci dodatek DLC do przebojowego wojennego FPS-a studia DICE. O ile poprzednie rozszerzenie, czyli Walka w zwarciu, koncentrowało się na szybkich starciach na małych poziomach, tak Siły pancerne idą w zupełnie odwrotnym kierunku i stawiają na duże bitwy, w których kluczową rolę odgrywają pojazdy.

Dodatek wymaga posiadania podstawowej wersji gry i wzbogaca ją o cztery nowe mapy do trybu multiplayer. Wśród nich warto wymienić zwłaszcza Bandar Desert, czyli największy poziom, jaki kiedykolwiek pojawił się w serii Battlefield. Przemieszczanie się po obszernych terenach ułatwiają nowe czołgi, helikoptery i transportery opancerzone. Możemy też zasiąść za sterami samolotu AC-130, czyli uzbrojonej po zęby wersji C-130 Hercules. Wprowadzono również nowe uzbrojenie, nieśmiertelniki i zadania. Kolejną dużą nowością jest tryb Bitwa Pancerna (ang. Tank Superiority), w którym dwie drużyny czołgów walczą o kontrolę nad pojedynczą flagą.

  1. Battlefield 3 – strona oficjalna gry

Polska premiera pudełkowej wersji Battlefield 3: Siły pancerne - ilustracja #2 Battlefield 3: Siły pancerne to nie ostatni dodatek, jaki ma w planach DICE. Studio pracuje już nad dwoma kolejnymi DLC zatytułowanymi Dogrywka i Decydujące Starcie. Poza tymi rozszerzeniami twórcy są już na zaawansowanym etapie produkcji kolejnej odsłony cyklu, czyli Battlefield 4, choć jednocześnie obiecują, że część trzecia będzie wspierana nawet po premierze czwartej.