Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 grudnia 2020, 12:42

autor: Adrian Werner

Battlefield 3 wchodzi w nową erę modów dzięki Venice Unleashed

Zadebiutował projekt Venice Unleashed do gry Battlefield 3, który pozwala na tworzenie prywatnych serwerów oraz produkcję i instalowanie rozbudowanych modyfikacji.

VENICE UNLEASHED TO M.IN.:
  • możliwość zakładania w pełni konfigurowalnych prywatnych serwerów,
  • dodatkowe ustawienia w grze,
  • narzędzia moderskie pozwalające m.in. na tworzenie nowych trybów i map.

Po latach prac ukazał się projekt Venice Unleashed, czyli opracowana przez fanów platforma moderska do Battlefielda 3. Otwiera ona przed fanami tego FPS-a wiele nowych możliwości i jej twórcy liczą, że doprowadzi do renesansu tej gry.

Przede wszystkim, dzięki Venice Unleashed gracze mogą na własnych pecetach zakładać dedykowane serwery, swobodnie konfigurując ich ustawienia, np. włączając rozbudowany tryb spektatora lub ustawiając tickrate na 60 lub 120 MHz. Możliwe jest także zmienianie wielu opcji gry, które nie są dostępne z poziomu oficjalnego menu, np. wyłączenie niebieskiego filtru grafiki.

Projekt znacznie rozbudowuje potencjał moderski Battlefielda 3. Gracze mogą ładować własne skrypty, zmieniać interfejs oraz dodawać nowe elementy, w tym dodatkowe tryby i mapy. Ułatwia to opracowany przez autorów edytor nazwany Rime. Dzięki tym narzędziom powstaje BF3 Reality Mod, który ma zapewnić realistyczną rozgrywkę w stylu Project Reality.

Aby zacząć zabawę z platformą moderską, będziecie potrzebowali pełnej wersji Battlefielda 3, którą aktywowaliście w serwisie Origin i uruchomiliście przynajmniej raz. Potem wystarczy pobrać instalator Venice Unleashed.

Co ważne, platforma moderska korzysta z własnej infrastruktury sieciowej, niezależnej od oficjalnych rozwiązań firmy Electronic Arts i studia DICE. Oznacza to, że możemy się bawić modami bez obaw, że otrzymamy za to bana w serwisie Origin.

  1. Venice Unleashed – strona oficjalna
  2. Powrót na pole bitwy - recenzja gry Battlefield 3
  3. Battlefield 3 - poradnik do gry