Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2012, 13:25

autor: Sarge

Wieści ze świata (Battlefield 3, XCOM: Enemy Unknown, FIFA 13) 11/10/12

Dziś piszemy m.in. o nowych łatkach do gier Battlefield 3 oraz FIFA 13, sekretnych postaciach w XCOM: Enemy Unknown, wersji demonstracyjnej God of War: Wstąpienie, a także dodatku DLC do Call of Duty: Modern Warfare 3. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Gothic / Arcania

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto serię Gothic / Arcania. Wszystkie części cyklu wraz z dodatkami możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Zestaw kosztuje 12,49 euro (ok. 45 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

OnLive

Serwis Mercury News poinformował, że inwestor Gary Launder zapłacił 4,8 mln dolarów za pozostałości firmy OnLive, która ogłosiła upadłość latem tego roku. Na wspomnianej stronie czytamy również, że długi koncernu OnLive wynosiły tuż przed sprzedażą 18,7 mln dolarów. Informacje o sprzedaży kapitału OnLive krążyły w sieci od ok. dwóch miesięcy, ale dopiero teraz poznaliśmy powyższe szczegóły transakcji. Wciąż nie wiadomo, jak dalej potoczą się losy usługi OnLive.

Battlefield 3

Studio EA DICE udostępniło nową aktualizację gry Battlefield 3 na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Największą nowością wprowadzoną w dzisiejszej łatce jest opcja wyłączenia minimapy w trybie Hardcore, o czym zdecydują administratorzy poszczególnych serwerów. Oprócz tego dodano trochę zmian balansujących rozgrywkę (szczególnie pod kątem niedawno wydanego dodatku DLC Siły pancerne) i poprawiających błędy. Pełną listę usprawnień znajdziecie pod tym adresem.

Wieści ze świata (Battlefield 3, XCOM: Enemy Unknown, FIFA 13) 11/10/12 - ilustracja #1
Część zmian dotyczy nowych map z DLC Siły pancerne

Call of Duty: Modern Warfare 3

W serwisach dystrybucji cyfrowej Steam oraz PlayStation Network zadebiutował ostatni dodatek DLC do gry Call of Duty: Modern Warfare 3. Rozszerzenie Collection 4: Final Assault składa się z pięciu map do trybu multiplayer: Gulch, Boardwalk, Offshore, Decommission oraz Parish. DLC kosztuje 54 złote na PlayStation Network oraz 13,99 euro (ok. 57 złotych) na Steamie. Od ubiegłego miesiąca rozszerzenie jest dostępne na Xbox Live w cenie 1200 punktów Microsoftu.

God of War: Wstąpienie

Na amerykańskim blogu PlayStation pojawiła się informacja, że reżyserska wersja filmu Pamięć absolutna na Blu-ray zostanie wzbogacona o wersję demonstracyjną gry God of War: Wstąpienie. Demo pozwoli sprawdzić fragment kampanii dla jednego gracza, zaprezentowany w czerwcu na targach E3 w Los Angeles. Film w wersji Blu-ray zadebiutuje 18 grudnia bieżącego roku w Stanach Zjednoczonych. Nie wiadomo, czy podobna oferta będzie dotyczyć również Europy

XCOM: Enemy Unknown

Gracze odkryli sekretne postacie występujące w grze XCOM: Enemy Unknown. Okazuje się, że skład naszych żołnierzy mogą zasilić takie osoby, jak Sid Meier, Ken Levine ze studia Irrational Games, autor komiksów Joe Kelly, czy amerykański twórca na YouTube – Otto Zander. Jeśli chcecie dodać te postacie do Waszej drużyny, musicie jedynie wpisać ich nazwiska w edycji jednostek. Należy jednak pamiętać, że są to potężni żołnierze, których użycie spowoduje wyłączenie możliwości odblokowywania osiągnięć w grze.

Wieści ze świata (Battlefield 3, XCOM: Enemy Unknown, FIFA 13) 11/10/12 - ilustracja #2

FIFA 13

Firma Electronic Arts udostępnia dzisiaj patcha do pecetowej wersji gry FIFA 13, który w weekend ma pojawić się także na PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Łatka naprawia kilka błędów w rozgrywce i połączeniach sieciowych. Pełna lista zmian znajduje się na oficjalnym forum dyskusyjnym. W najbliższych godzinach tymczasowo zostaną wyłączone serwery w grze, przez co nie będzie można grać w trybie multiplayer.

Kickstarter

Od 31 października bieżącego roku mieszkańcy Wielkiej Brytanii będą mogli oficjalnie zakładać nowe projekty w serwisie Kickstarter. Oznacza to dla nich otwarcie możliwości proszenia użytkowników Kickstartera o finansowanie ich dzieł. Dzięki temu gracze będą mogli niedługo wspomóc w serwisie Kickstarter nie tylko amerykańskich twórców, ale także tych z Wielkiej Brytanii.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: