Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4XONESwitch
Okładka Edna & Harvey: Harvey's New Eyes (PC)
OkładkaEdna & Harvey: Harvey's New Eyes (PC)

Edna & Harvey: Harvey's New Eyes

Kontynuacja dziwacznej, aczkolwiek humorystycznej, niemieckiej przygodówki z cyklu Edna & Harvey. Bohaterka Lilli i pluszowy królik Harvey wplątują się w nowe tarapaty.

Przygodowe | point-and-click | indie

Edna & Harvey: Harvey's New Eyes Premiera

26sie2011

PC

14sie2019

PS4 XONE Switch

Gry podobne do Edna & Harvey: Harvey's New Eyes

The Curse of Monkey Island

Day of the Tentacle

Toonstruck

Edna & Harvey: Harvey’s New Eyes to druga część humorystycznej serii gier przygodowych zapoczątkowanej przez Edna & Harvey: The Breakout. Jest to produkcja firmy Daedalic Entertainment, czyli tego samego zespołu, który stał za pierwowzorem.

Główną bohaterką jest tym razem Lilli - uczennica katolickiej szkoły z internatem. Dziewczynka z pozoru wydaje się bardzo grzeczna. Posłusznie wypełnia polecania nauczycieli, dobrze się uczy i nigdy nie sprawia kłopotów. W rzeczywistości jednak pod tą spokojną powłoką kryją się tłamszone emocje. Lilli wkrótce zaczyna widzieć małe przyjazne gnomy, zakrywające farbą te elementy jej życia, które nie są przez nią lubiane. W momencie rozpoczęcia fabuły gry nie jest jasne czy te pomocne istoty są prawdziwe, czy też stanowią jedynie wytwór udręczonego umysłu dziecka. W to wszystko wplątuje się również Harvey, czyli znany z pierwszej części pluszowy królik. Został on uwięziony przez przykutego do wózka inwalidzkiego doktora Marcela, który zamierza wykorzystać go w swoich nowych eksperymentach psychiatrycznych. Pomimo takiej fabuły, w rzeczywistości scenariusz jest bardzo humorystyczny i nie ma problemów z rozśmieszeniem gracza.

Edna & Harvey: Harvey’s New Eyes to klasyczna przygodówka z interfejsem point’n’click. Większość zabawy spędzamy zatem na dokładnym przeszukiwaniu lokacji, zbieraniu przedmiotów, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek. Gra oferuje dwuwymiarową grafikę, utrzymaną w zwariowanym i często karykaturalnym stylu znanym z pierwszej części. Oprawa wizualna nie imponuje poziomem detali, ale z drugiej strony doskonale pasuje to opowiadanej historii i świetnie podkreśla jej mocno zakręconą naturę.

Ostatnia modyfikacja 4 lutego 2013

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 71 głosów czytelników.

Edna & Harvey: Harvey's New Eyes cena w dniu premiery: 39,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Edna & Harvey: Harvey's New Eyes

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków.

Edna & Harvey: Harvey's New Eyes Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1.5 GB RAM (2 GB - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 3.5 GB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista/7
PC
PS4
XONE
Switch