Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Edna & Harvey: Harvey’s New Eyes (PC)

Edna & Harvey: Harvey’s New Eyes PC

Kontynuacja dziwacznej, aczkolwiek humorystycznej, niemieckiej przygodówki z cyklu Edna & Harvey.

Przygodowe | point-and-click | indie

PC Windows
Okładka Edna & Harvey: Harvey’s New Eyes (PC)

Polskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26sierpnia2011

25stycznia2013

pudełko PL

Edna & Harvey: Harvey’s New Eyes to druga część humorystycznej serii gier przygodowych zapoczątkowanej przez Edna & Harvey: The Breakout. Jest to produkcja firmy Daedalic Entertainment, czyli tego samego zespołu, który stał za pierwowzorem.

Główną bohaterką jest tym razem Lilli - uczennica katolickiej szkoły z internatem. Dziewczynka z pozoru wydaje się bardzo grzeczna. Posłusznie wypełnia polecania nauczycieli, dobrze się uczy i nigdy nie sprawia kłopotów. W rzeczywistości jednak pod tą spokojną powłoką kryją się tłamszone emocje. Lilli wkrótce zaczyna widzieć małe przyjazne gnomy, zakrywające farbą te elementy jej życia, które nie są przez nią lubiane. W momencie rozpoczęcia fabuły gry nie jest jasne czy te pomocne istoty są prawdziwe, czy też stanowią jedynie wytwór udręczonego umysłu dziecka. W to wszystko wplątuje się również Harvey, czyli znany z pierwszej części pluszowy królik. Został on uwięziony przez przykutego do wózka inwalidzkiego doktora Marcela, który zamierza wykorzystać go w swoich nowych eksperymentach psychiatrycznych. Pomimo takiej fabuły, w rzeczywistości scenariusz jest bardzo humorystyczny i nie ma problemów z rozśmieszeniem gracza.

Edna & Harvey: Harvey’s New Eyes to klasyczna przygodówka z interfejsem point’n’click. Większość zabawy spędzamy zatem na dokładnym przeszukiwaniu lokacji, zbieraniu przedmiotów, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek. Gra oferuje dwuwymiarową grafikę, utrzymaną w zwariowanym i często karykaturalnym stylu znanym z pierwszej części. Oprawa wizualna nie imponuje poziomem detali, ale z drugiej strony doskonale pasuje to opowiadanej historii i świetnie podkreśla jej mocno zakręconą naturę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 8.05 / 10 na podstawie 55 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 4.4 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 39,99 PLN

Gry podobne do Edna & Harvey: Harvey’s New Eyes

Wymagania wiekowe Edna & Harvey: Harvey’s New Eyes

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Edna & Harvey: Harvey’s New Eyes

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2 GHz, 1.5 GB RAM (2 GB - Vista/7), karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza), 3.5 GB HDD, Windows 2000/XP/Vista/7

Materdea Ekspert 8 grudnia 2012

Edna & Harvey: Harvey's New Eyes to dobra produkcja, choć nie rewelacyjna. Fanom gier przygodowych mogę polecić. Ale... a co tam - polecam wszystkim, niezależnie od upodobań!

7.5