Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4XONEPCSwitchANDiOS
Okładka Leisure Suit Larry: Wet Dreams Don't Dry (PS4)
OkładkaLeisure Suit Larry: Wet Dreams Don't Dry (PS4)

Leisure Suit Larry: Wet Dreams Don't Dry

Leisure Suit Larry: Wet Dreams Don’t Dry to przygodówka utrzymana w klimacie komedii. Produkcja stanowi kontynuację klasycznego cyklu firmy Sierra. Gracz wciela się w niezbyt skutecznego podrywacza imieniem Larry Laffer, który próbuje zdobyć uczucie dziewczyny swoich marzeń.

Przygodowe | point-and-click | 2D | humorystyczne | erotyczne

Leisure Suit Larry: Wet Dreams Don't Dry Premiera

7lis2018

PC

13cze2019

PS4 Switch

7sie2019

iOS

14paź2019

AND

15wrz2020

XONE

Leisure Suit Larry: Wet Dreams Don’t Dry to komediowa przygodówka z interfejsem point-n-click. Jest to najnowsza odsłona popularnego cyklu zapoczątkowanego przez firmę Sierra. Tę część opracował nowy zespół w postaci niemieckiego studia Crazy Bunch. W produkcji nie brał udziału ojciec serii, czyli Al Lowe, który po ukończeniu prac nad Leisure Suit Larry: Reloaded udał się na emeryturę.

Fabuła

Głównym bohaterem jest ponownie Larry Laffer, czyli niemłody już mężczyzna, dla którego najważniejszym elementem życia jest podrywanie kobiet, co jest sporym problemem, gdyż Bóg poskąpił mu talentu w tej dziedzinie. Akcja osadzona została w czasach współczesnych, ale mentalnie Larry pozostał w latach 80. ubiegłego wieku. Zderzenie jego osobowości i przekonań z mocno odmienną dzisiejszą rzeczywistością jest jednym z głównych źródeł żartów.

Obiektem westchnień bohatera jest tym razem Faith, zatrudniona jako asystentka szefa firmy Prune, będącej tytanem branży cyfrowej. Larry uznaje, że w tej sytuacji klasyczne metody podrywu nie mają szansy się sprawdzić. Postanawia więc spróbować sił w aplikacji randkowej Timber, mając nadzieję, że sukcesy w seksualnych podbojach zapewnią jego profilowi na tyle dużo punktów, żeby wzbudzić zainteresowanie Faith.

Mechanika

Leisure Suit Larry: Wet Dreams Don’t Dry jest klasycznie zrealizowaną przygodówką z interfejsem point-n-click. Większość czasu spędzamy zatem na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek.

Sam świat, składający się z ponad trzydziestu lokacji, ma strukturę otwartą, a rozgrywka jest do pewnego stopnia nieliniowa. Zabawę urozmaica również wirtualna aplikacja Timber, w której podrywy zostały zrealizowane za pomocą specjalnych mechanik w postaci różnorodnych wyzwań logicznych.

Kwestie techniczne

Leisure Suit Larry: Wet Dreams Don’t Dry wprowadza pewne zmiany w stylistyce serii. Bohater nie przypomina już rozmiarami karła i teraz jego proporcje prezentują się bardziej realistycznie. Natomiast reszta oprawy wykonana została w stylu podobnym do klasycznego Leisure Suit Larry 7: Love for Sail, oferując pełne jasnych kolorów kreskówkowe 2D.

Warto wspomnieć, że jednym z głównych artystów odpowiedzialnych za stronę wizualną był Jo Lott, który wcześniej pracował przy serii Deponia.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 2,3 / 10 na podstawie 80 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Leisure Suit Larry: Wet Dreams Don't Dry

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra, która zachęca do uprawiania hazardu lub go uczy.

Leisure Suit Larry: Wet Dreams Don't Dry Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.33 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce 8600 lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows Vista/7/8/10
PC
PS4
Switch
XONE
AND
iOS