Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCANDiOS
Okładka The Procession to Calvary (PC)

The Procession to Calvary

Humorystyczna gra przygodowa typu point & click, nawiązująca do dzieł grupy Monty Pythona. Jej oprawa graficzna została opracowana z wykorzystaniem fragmentów renesansowych dzieł sztuki. Za stworzenie The Procession to Calvary odpowiada Joe Richardson.

Przygodowe | point-and-click | 2D | humorystyczne | indie | renesans

Okładka The Procession to Calvary (PC)

data premiery gry:

9kwi2020

PC

wrz2020

iOS AND

The Procession to Calvary jest dwuwymiarową grą przygodową typu point & click, która stanowi swoistą kontynuację Four Last Things (jest osadzona w tym samym świecie, ale opowiada inną historię). Podobnie jak tamten tytuł, produkcja została stworzona z wykorzystaniem renesansowych dzieł sztuki znajdujących się w domenie publicznej. Gra cechuje się sporą dawką humoru rodem z filmów i programów grupy Monty Python. Za opracowanie The Procession To Calvary odpowiada Joe Richardson.

Fabuła

Akcja The Procession to Calvary toczy się po świętej wojnie, w wyniku której zburzono stary porządek i zniszczono dawne kościoły. Gracz wciela się w mężczyznę, który otrzymuje zadanie pojmania niebezpiecznego zbiegłego tyrana o imieniu Heavenly Peter (w języku polskim można to przetłumaczyć na „Niebiańskiego Piotra”).

Mechanika

The Procession to Calvary jest klasyczną przygodówką point & click. Rozgrywka polega na eksplorowaniu lokacji, zdobywaniu i używaniu przedmiotów oraz rozmowach z postaciami. Grając, często musimy też rozwiązywać różnego rodzaju łamigłówki. Naczelnym celem gry jest poznanie głównego wątku fabularnego.

Co ciekawe, główny bohater gry jest wyposażony w miecz, który możemy wykorzystać w różnych sytuacjach – w tym do zabijania napotkanych postaci. Pozwala to na przykład ominąć zagadki, które uznajemy za zbyt trudne bądź uciążliwe. Trzeba jednak mieć na uwadze, by nie nadużywać przemocy, bowiem niektóre wybory mogą mieć konsekwencje.

Tryby gry

W The Procession to Calvary możemy grać wyłącznie samotnie. Jedynym dostępnym trybem jest kampania fabularna.

Kwestie techniczne

The Procession to Calvary wyróżnia się nietypową oprawą graficzną. Podobnie jak w przypadku Four Last Things została ona oparta o dawne dzieła sztuki, które znajdują się w tzw. domenie publicznej (można za darmo korzystać z ich cyfrowych reprodukcji). Mowa tu zarówno o obrazach słynnych malarzy (m.in. Hieronima Boscha czy Petera Bruegla Starszego), jak i fragmentach muzyki. Twórca gry połączył to wszystko w unikatową całość, wykorzystując dodatkowo własnoręcznie stworzone animacje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 35,99 PLN

Wymagania wiekowe The Procession to Calvary

16+

Wymagania sprzętowe The Procession to Calvary

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Dual Core 2.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 1 GB HDD, Windows XP/Vista/7/8/10 64-bit
Minimalne: Dual Core 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 1 GB HDD, Windows XP 64-bit

PC
iOS
AND