Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2012, 13:36

Viking: Battle for Asgard wyjdzie na PC - gra akcji twórców Total War

W przyszłym tygodniu pojawi się pecetowa wersja Viking: Battle for Asgard, gry akcji stworzonej przez studio Creative Assembly. Produkcja z 2008 roku otrzyma graficzny lifting i trafi na Steama.

Viking: Battle for Asgard wyjdzie na PC - gra akcji twórców Total War - ilustracja #1
Tak wygląda odświeżona wersja Viking: Battle for Asgard.

Firma Sega wyda w przyszłym tygodniu na Steamie odświeżoną wersję Viking: Battle for Asgard, dynamicznej gry akcji studia Creative Assembly, które kojarzymy przede wszystkim z serii Total War. Za konwersję tytułu odpowiada nowy oddział tego międzynarodowego wydawcy – studio Hardlight, dowodzone przez Siona Lentona, byłego pracownika firmy Codemasters. Dość dobrze przyjęta produkcja z 2008 roku otrzyma pełny lifting graficzny.

„Gra wygląda naprawdę ładnie” - zapewniło Creative Assembly. Producent, który obecnie pracuje nad Total War: Rome II, dodał: „Nie możemy doczekać się momentu, w którym jedna z naszych ulubionych gier trafi do nowych odbiorców”. Do tej pory mogli zagrać w nią tylko posiadacze Xboksa 360 i PlayStation 3. W recenzji sprzed kilku lat pisaliśmy, że Viking to „niezły konsolowy hack & slash, jak na deweloperów, którzy znani są niemal wyłącznie z pecetowych strategii.”

W Viking: Battle for Asgard wcielamy się w wojownika, który staje do walki z boginią Hel. Stawką jest kontrola nad Midgardem. Gra różni się zasadniczo od reprezentantów flagowej marki Creative Assembly, czyli Total War: jest szybkim slasherem. Mimo tego, deweloper zachował w niej rozmach znany ze swoich strategii. Rozgrywka toczy się na trzech otwartych wyspach, które można przemierzać w dowolny sposobów. W niektórych bitwach biorą udział setki jednostek.

Viking: Battle for Asgard to nie jedyna gra Creative Assembly, w której studio odeszło od rozgrywki strategicznej. Poprzednikiem tej produkcji jest bowiem Spartan: Total Warrior, hack & slash wydany na starszej generacji konsol (PlayStation 2, GameCube, Xbox).

  1. Oficjalna strona studia Creative Assembly