Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2012, 13:25

autor: Kamilos

Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na iOS (11/10/2012)

Pierwszy jesienny tekst o najciekawszych grach na smartfony. Podobnie jak przed miesiącem, zestawienie zostało podzielone na dwie części. Gry na system iOS opisane są tutaj, a gry na telefony z Androidem znalazły swoje miejsce na łamach serwisu Gramy na wynos. Przed Wami 8 propozycji, wśród których nie mogło zabraknąć gry z liśćmi(!) w rolach głównych, zielonych następców Wściekłych Ptaków, kota – miłośnika fast foodów, rodzimego Misia Uszatka i tradycyjnie – zombie!

Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na iOS (11/10/2012) - ilustracja #1

Burger Cat

Sympatyczna platformówka z kotem kochającym hamburgery w rolach głównych. Zabawa polega na przeprowadzeniu futrzaka w całości przez etap pełen niebezpieczeństw, przeszkód i dołków wprost do fast foodowego posiłku. Użyjemy więc kilofu, trampoliny i innych narzędzi, które pomogą głodnemu ssakowi dostać się do wymarzonego burgera. Ponieważ kociak jest wyjątkowo łasy, gdy ruszy z miejsca, nie potrafi się zatrzymać – przez to musimy szybko likwidować zagrożenia czyhające na niego po drodze do jedzenia. Prosty pomysł, ładna i zabawna oprawa audiowizualna, a przede wszystkim grywalność większa niż mogłoby się początkowo wydawać.

  1. Sprawdź w iTunes (ok. 10 zł)
Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na iOS (11/10/2012) - ilustracja #2

Catapult King

Znudziły się wam wszystkie odsłony Angry Birds? A co powiecie na strzelanie z katapulty w rycerzy i ich fortece, a wszystko to w trójwymiarze? Żeby oddać precyzyjny strzał należy zręcznie manewrować mechanizmem w pionie i poziomie, a od czasu do czasu używać bonusów a'la wybuchowy pocisk lub płonąca kula. Dla utrudnienia nie zawsze mamy do czynienia z fortyfikacją – niekiedy jest to po prostu most nad rzeką, na którym rozmieszczeni są zbrojni. Oczywiście do dyspozycji mamy określoną ilość strzałów, a im więcej ich oszczędzimy, tym więcej punktów zbierzemy. Wciąga na długo, na szczęście posiada dużo etapów, a wszystko to za darmo!

  1. Sprawdź w iTunes (za darmo)
Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na iOS (11/10/2012) - ilustracja #3

16bit Trader

Ta polska gra to ukłon w stronę graczy pamiętających czasy lat 90’. Polega na podróżowaniu przez sporą, średniowieczną krainę i handlowania czym popadnie. W pewnej wiosce kupimy taniej wełnę lub jedzenie, a w oddalonym mieście sprzedamy je za dwa razy większą sumkę. Do tego dochodzi penetrowanie kopalń i wykonywanie dobrze płatnych zadań. To prosta w założeniach i rozgrywce, ale szalenie wciągająca gra, która uczy jak być dobrym ekonomistą i handlarzem. Jeśli pamiętacie produkcje sprzed 15-20 lat, lub po prostu lubicie obracać pieniędzmi – 16bit Trader to gra stworzona dla was.

  1. Sprawdź w iTunes (za darmo, wersja Premium ok. 3,5 zł)
Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na iOS (11/10/2012) - ilustracja #4

Teddy Floppy Ear: The Race HD

Kolejny polski akcent – Miś Uszatek wraz z przyjaciółmi zasiadają do gokartów i ścigają się na kolorowych trasach pełnych bonusów i przeszkód. Co ciekawe, każdy bolid to zmodyfikowany relikt PRL-u, stosownie opisany jako „Maluch” czy równie legendarna „Syrenka”. Zabawa równie dobra co wyścigi Sonic & SEGA All-Stars Racing, a rodzimy akcent dodaje jej wyjątkowego uroku.

  1. Sprawdź w iTunes (ok. 7 zł)
Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na iOS (11/10/2012) - ilustracja #5

Gears & Guts

Jeśli wypatrujecie z utęsknieniem wersji HD serii Carmageddon, mam dla was dobrą wiadomość. Gears & Guts to zręcznościówka, w której wsiadamy do opancerzonego, szybkiego samochodu, uzbrajamy go w odpowiednio wystające kolce, piły łańcuchowe i szybkostrzelne działka. Wszystko to w rzucie izometrycznym, z niemal niekończącym się rozwojem ulepszeń auta, broni i pojawiających się, kolejnych hord nieumarłych. Krew leje się gęsto, a my szybko uzmysławiamy sobie, że bordowe opony i kolejne miliony na koncie wprawiają nas w dobry humor. Poza wolną jazdą po mieście każda misja to szereg wyzwań, zadań do wykonania i bossów do pokonania. Za darmo!

  1. Sprawdź w iTunes (za darmo)
Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na iOS (11/10/2012) - ilustracja #6

On The Wind

Bardzo spokojna, przyjemna, ładna artystycznie gra typu endless run. Tym razem nasz palec wskazuje miejsce powietrznego dryfowania jesiennych liści. Ponieważ „liście lecą z drzew” musimy je trzymać w „kupie” i uważać na ukształtowanie terenu – bo gdy np. zahaczymy o występ skalny, część liści opadnie i nasze skupisko powoli będzie się zmniejszać. Naturalnie, gdy zgubimy wszystkie liście po drodze – gra się kończy, a im dalej poprowadzi je wiatr, tym więcej punktów zbierzemy. Muzyka, grafika i animacje idealnie współgrają ze sobą tworząc jedną z najprzyjemniejszych produkcji na długie, jesienne wieczory...

  1. Sprawdź w iTunes (ok. 7 zł)
Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na iOS (11/10/2012) - ilustracja #7

Bad Piggies

Tym razem nie Wściekłe Ptaki, lecz Złe Świnki biorą sprawy w swoje, hm, kopyta i konstruują pojazdy jeżdżąco-latające pokroju bolidów z wyścigu mydelniczek Red Bull. W każdym etapie musimy przetransportować żywcem świnkę do mety, po drodze zbierając wszelkie znajdźki, bonusy i oczywiście przedmioty fabularne. Historia przedstawia złowieszczy plan świnek – słodką zemstę na Wściekłych Ptakach. Jednak po drodze trzeba będzie zbudować kilka drewnianych pojazdów, z kółkami, śmigłami, czy nawet butelkami coca-coli! Rovio wie co robi – znów prostota okazuje się genialna i wciągająca. Ponieważ rok szkolny trwa w najlepsze, a studencki właśnie się zaczął – pamiętajcie, ostrzegałem was, że to gra na długie godziny.

  1. Sprawdź w iTunes (ok. 3,5 zł)
Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na iOS (11/10/2012) - ilustracja #8

King Cashing: Slots Adventure

AppStore pełen jest niekonwencjonalnych pomysłów na gry. Koronnym tego przykładem jest m.in. King Cashing, czyli połączenie gry w jednorękiego bandytę i... RPG-a. Po średniowiecznej krainie fantasy wędrujemy wraz z orszakiem podwładnych – łuczników, rycerzy i magów. Likwidujemy kolejne potwory za pomocą gry hazardowej, z określoną ilością pociągnięć za wajchę. Ponieważ przeciwnicy stale rosną w siłę, musimy mieć odrobinę szczęścia i rozsądku. Możemy np. ulepszać naszych wojaków, albo przedmioty, których używają do walki. Gdy np. mag stanie w jednej linii z księgą zaklęć – zada znacznie większe obrażenia przeciwnikowi niż w pojedynkę. Pod warunkiem, że w tym samym wierszu pojawił się przeciwnik, a nie smutna informacja „miss!”. Wbrew pozorom, to szalenie grywalna pozycja, mimo tego, że przedstawiona fabuła jest równie „epicka” co historia postrzelonego w kolano strażnika ze Skyrim.

  1. Sprawdź w iTunes (za darmo)
Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na iOS (11/10/2012) - ilustracja #9

Poprzednie pięć odcinków cyklu: