Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2022, 13:11

Superrealistyczny shooter powraca, nowy Project Reality wygląda świetnie

BF3: Reality Mod doczekał się finalnej daty premiery. Ambitna modyfikacja tworzona przez fanów ma dodać realizmu strzelance autorstwa DICE, która po 11 latach od premiery dorobiła się już statusu klasyki.

Ambitny fanowski projekt modyfikacji do Battlefielda 3 zbliża się do finalizacji. Wczoraj do sieci trafił trailer BF3: Reality Mod, przedstawiający fragmenty rozgrywki. Modyfikacja ma znacząco odmienić gameplay, stawiając na realistyczne i taktyczne rozwiązania.

Podano również datę premiery – Reality Mod ma zadebiutować 17 lipca. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun w pełnej krasie.

Battlefield w realistycznych szatach

Fani skupieni wokół ponad dziesięcioletniej gry wydają się być podekscytowani szansą na drugą młodość Battlefielda 3. Modyfikacja powinna być już gotowa i dopieszczona – w końcu prace nad jej powstaniem trwały siedem lat.

Reality Mod czerpie inspiracje z innej modyfikacji strzelanki DICE, która postawiła na realizm. Mowa o modzie do Battlefielda 2 – Project Reality.

BF3: Reality Mod korzysta z platformy Venice Unleashed (VU), dzięki któremu moderzy dostają dużo edytorskich narzędzi oraz mogą zakładać swoje własne, w pełni konfigurowalne serwery.

Dzięki VU Reality Mod może chodzić w wyższym tickrate niż oryginał, czy korzystać z autorskiego interfejsu, dzięki któremu gra nabiera bardziej taktycznego wymiaru.

Modyfikacja pozwoli dodatkowo m.in na większe starcia – nawet powyżej stu graczy na jednym serwerze, a także na dynamiczny cykl pogodowy.

Chętni do przekonania się na własne oczy, z czym „je się” Reality Mod, muszą poczekać niespełna tydzień. Modyfikacja będzie działać zarówno z wersją Steam, jak i Origin Battlefielda 3. Pamiętajcie tylko, że do jej uruchomienia potrzebne są również wszystkie DLC.

  1. Battlefield 3 – poradnik do gry
  2. BF3: Reality Mod – oficjalna strona modyfikacji

Michał Ciężadlik

Michał Ciężadlik

Półprofesjonalny muzyk, którego zajawka zaczęła się w dzieciństwie i żyje do tej pory. Za dzieciaka myślał, że zostanie gwiazdą rocka (i po dziś dzień ma niewielką nadzieję, że to się spełni). Był w kilku zespołach w okresie liceum i studiów, ale z żadnym nie odniósł sukcesów, lecz po części żyje z muzyki – niestety, grając do kotleta i na weselach. Studiuje dziennikarstwo i swoje pierwsze kroki stawiał w radiu, lecz nie zagrzał tam długo miejsca, wolał poszukać czegoś innego. Imał się różnych zawodów, często zupełnie niezwiązanych z zawodem; przez kilka lat był nawet barmanem. Do Gry-Online.pl trafił w grudniu 2020 roku i od tamtej pory jest lojalnym padawanem Newsroomu, chociaż współpracował również z Friendly Fire, gdzie zajmował się TikTokiem. W grach obecnie preferuje multi nad singla; w CS:GO spędził łącznie ponad 1100h, w League of Legends prawdopodobnie drugie tyle, chociaż dobrą grą singlową również nie pogardzi.

więcej