Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2022, 13:31

autor: Adrian Werner

RDR2 najpewniej bez wersji na PS5 i Xbox Series X, Rockstar wierzy tylko w GTA

Według nowych doniesień porzucono plany opracowania odświeżonej wersji RDR2 dla konsol PS5 oraz Xbox Series X/S.

W sieci pojawiły się wiarygodne doniesienia, sugerujące, że studio Rockstar Games skasowało wersje Red Dead Redemption 2 na konsole najnowszej generacji, czyli PlayStation 5 i Xboksa Series X/S.

  1. Źródłem jest Tez2, czyli leaker mający dobrą renomę, jeśli chodzi o przecieki dotyczące gier Rockstara.
  2. Według niego prace nad ulepszonymi, current-genowymi wersjami RDR2 zostały zawieszone. Miano również porzucić plany opracowania ulepszonej wersji Rockstar Editor.
  3. Do tych informacji należy podchodzić z dużym dystansem, ale pokrywają się one z innymi doniesieniami. Kilka dni temu Rockstar Games poinformowało bowiem o ograniczeniu wsparcia dla Red Dead Online, czyli modułu sieciowego RDR2. Nie mamy już co liczyć na nową zawartość poza małymi misjami telegramowymi oraz skromnymi eventami.
RDR2 najpewniej bez wersji na PS5 i Xbox Series X, Rockstar wierzy tylko w GTA - ilustracja #1
Źródło: Twitter.

Fakt, że Rockstar Games odpuszcza sobie intensywny rozwój Red Dead Online sprawia, że decyzja o skasowaniu current-genowych wersji, choć niepotwierdzona, ma sens. Warto przypomnieć, że kilka dni temu pojawiły się wiarygodne doniesienia, że porzucono również plany opracowania remasterów GTA 4 oraz pierwszego Red Dead Redemption.

Twórcy nie kryją, że obecnie koncentrują się na Grand Theft Auto 6 i jedynie GTA Online może liczyć na nową zawartość. Takie tłumacznie nie zadowoli jednak fanów, którzy liczyli na ulepszoną wersję RDR2. Miłośnicy Red Dead Online od dawna domagają się szybszego rozwoju (zorganizują w tym celu nawet wirtualny pogrzeb gry), ale ich prośby pozostają bez odpowiedzi.

  1. Red Dead Redemption 2 – poradnik do gry
  2. Gram w RDR2 na PC i – o rety – jaka to piękna katastrofa!