Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2022, 12:18

autor: Adam Adamczyk

RDR2 z szansą na patch na PS5 i Xbox Series X

Pojawił się przeciek na temat gry Red Dead Redemption 2. Według niego gra może otrzymać wersję na konsole nowej generacji.

źródło: Steam | Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 jest kultową grą, która zdaniem wielu jest jednym z najbardziej dopracowanych tytułów w historii. Mamy tu piękną, miejscami wzruszającą historię, świetnie napisane postacie, wielki świat i sporo aktywności pobocznych, a to wszystko skąpane w przepięknej oprawie audiowizualnej. RDR2 prezentuje się znakomicie, ale zawsze może być lepiej. Nie chodzi tu jednak o modyfikacje do gry, lecz o wersję na konsole nowej generacji.

Szansa na patch dla PS5 i Xbox Series X

Jak poinformował serwis Gamingbolt, leaker działający na Twitterze pod pseudonimem AccountNGT dał do zrozumienia, że Red Dead Redemption 2 może otrzymać wersję na konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Choć jest to co prawda plotka, to leaker w przeszłości dzielił się już informacjami na temat gier, które z czasem znajdowały potwierdzenie w rzeczywistości. Rockstar wypuścił niedawno GTA 5 w wersji na konsole nowej generacji i pomimo wielu głosów oburzenia, dotyczących ponownego odgrzewania tego samego kotleta, producent zanotował kolejny wzrost zainteresowania tym tytułem.

Sens patcha do RDR2

Czy jest w ogóle sens tworzenia Red Dead Redemption 2 na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S, skoro gra nie jest stara i wciąż wygląda fenomenalnie? Moim zdaniem tak, bo zawsze może być lepiej, a poza tym RDR2 zasługuje na większą uwagę od Rockstara. Gracze od dawna narzekają, że aktualizacje do tej gry rozbudowują tryb online o skórki i mało istotne przedmioty, podczas kiedy GTA Online wciąż jest rozwijane i jakiś czas temu otrzymało spore rozszerzenie fabularne. Red Dead Redemption 2 jest grą, do której chce się wracać i warto dać graczom ku temu więcej powodów.