Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 stycznia 2022, 09:00

autor: Adrian Werner

Red Dead Online - fani rozczarowani nową aktualizacją i brakiem rozwoju gry

Ostatnia aktualizacja do Red Dead Online została przyjęta chłodno. Gracze narzekają, że nie oferuje niczego nowego, a rozwój tej produkcji praktycznie się zatrzymał, podczas gdy GTA Online cały czas raczone jest świeżymi treściami.

Fanom Red Dead Online (modułu sieciowego Red Dead Redemption 2) wyraźnie nie przypadła do gustu nowa aktualizacja do tej pozycji. Gracze narzekają, że patch jest bardzo skromny, a rozwój gry przebiega zbyt wolno.

Noworoczny update zadebiutował przedwczoraj. Wprowadza czasowe bonusy dla aktywności takich jak Kraina Możliwości, Do Broni czy Kryjówki Gangu. Pozwala również łatwiej uzyskać różnorodne przedmioty. Cały problem w tym, że w praktyce nie ma tutaj niczego nowego i wszystko obraca się wokół rzeczy, które w grze są od dawna.

Red Dead Online - fani rozczarowani nową aktualizacją i brakiem rozwoju gry - ilustracja #1
Źródło: Radek7876/Twitter.

Gracze dali wyraz swojej frustracji m.in. na Twitterze, gdzie zaczął trendować hashtag #SaveRedDeadOnline (czyli, w tłumaczeniu, #RatujmyRedDeadOnline). Fani narzekają, że studio Rockstar Games praktycznie odpuściło sobie dalszy rozwój gry, pomimo wcześniejszych obietnic.

Sytuacja RDO jest jeszcze gorsza, gdy porówna się ją z nieustanną ewolucją Grand Theft Auto Online. Ten moduł jest cały czas rozwijany i regularnie otrzymuje nową zawartość, która utrzymuje zainteresowanie graczy.

Gorycz fanów Red Dead Online jest zrozumiała. Rockstar Games raczy ich jedynie skromnymi wydarzeniami zbudowanymi na starych elementach, podczas gdy GTA Online regularnie otrzymuje obszerne aktualizacje z nową zawartością, takie jak niedawne The Contract, które wprowadziło do gry agencję rozwiązującą problemy celebrytów – w tym rapera Dr. Dre, wokół którego skupia się nowy wątek fabularny – jak również zaoferowało trzy bronie, siedem samochodów, ponad 300 przedmiotów kosmetycznych oraz mnóstwo usprawnień.

Oczywiście, nie da się ukryć, że Grand Theft Auto Online jest po prostu znacznie popularniejsze i bardziej dochodowe, więc nie dziwi, iż deweloper mocniej je wspiera. Mimo to Red Dead Online zasługuje na więcej i nic dziwnego, że fani czują się porzuceni.

  1. Red Dead Online: kolejna aktualizacja, kolejne rozczarowanie fanów
  2. Red Dead Online – poradnik
  3. Red Dead Redemption 2 – strona oficjalna

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej