Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 września 2021, 20:52

Red Dead Online: kolejna aktualizacja, kolejne rozczarowanie fanów

Nowa zawartość dodana do Red Dead Online po raz kolejny rozczarowała fanów gry. Mowa o trzeciej odsłonie Klubu Rewolwerowca – oferowane przez nią wyzwania da się ukończyć w kilka godzin, a potem znów nie ma co robić.

Nie od dziś wiemy, że aktualizacjom otrzymywanym przez Red Dead Online daleko do tych, które dostaje GTA Online. Jeśli ktoś miał nadzieję, że po patchu zatytułowanym Blood Money coś się zmieni, to muszę go lub ją rozczarować. Dostępny od wtorku Klub Rewolwerowca 3 nie spotkał się ze zbyt ciepłym przyjęciem społeczności. Na subreddicie RDO gracze narzekają głównie na ubóstwo treści; wszystkie nowe nagrody da się bowiem odblokować w kilka godzin, a potem nie ma co robić. A choć znaleźli się i tacy, którzy uważają, że bywało gorzej, to trudno oczekiwać, aby tak zajmujące wyzwania efektywnie umiliły fanom oczekiwanie na kolejną dużą aktualizację, której najprawdopodobniej nie zobaczymy już w tym roku.

Ukończyłem to w 5 godzin i teraz nie mam co robić – Camano321 (źródło: Reddit).

Ta przepustka jest trochę nijaka. Podobała mi się poprzednia, ale ta przepustka wydaje się zwyczajnie mdła – Albert_The_First (źródło: Reddit).

Gracze utyskują także na jakość otrzymywanych przedmiotów. Komentujące osoby dość jednomyślnie rzucają określeniami pokroju „przeciętne”, „rozczarowujące”, „stare” bądź „z recyklingu” w odniesieniu do nagród takich jak Bagshot Knife, Layham Jacket, Chatsworth Vest czy Goggle Mask. Dostęp do nich wydaje się niewarty 25 sztabek złota, które kosztuje (nawet jeśli ostatecznie uda się je odzyskać). Chciałoby się powiedzieć: jakie wyzwania, takie nagrody.

Byłem podekscytowany, ale potem to kupiłem i zobaczyłem nagrody – naenref76 (źródło: Reddit).

Przeciętne/złe. Fajne okłady na broń [ang. wraps – dop. red.], niezły nóż i to wszystko. Bardzo nijakie – naenref76 (źródło: Reddit).

Nic dziwnego, że wielu graczom trudno przejść do porządku dziennego nad tym, jak Rockstar marnuje potencjał Red Dead Online. Dość powiedzieć, iż w chwili, gdy piszę tę wiadomość, na Steamie w RDO gra około 3,8 tysiąca osób (plus ok. 13 tys. w RDR 2, z czego część może się bawić w trybie multiplayer), podczas gdy w GTA Online – ponad 91 tysięcy. Jak tak dalej pójdzie, serwery trybu sieciowego mogą zostać zwyczajnie zamknięte. Chyba że rzadkie i rozczarowujące aktualizacje gry mają jakiś związek z rzekomo powstającym GTA Remastered Trilogy, a po premierze pakietu w kwestii RDO nastąpi zwrot o 180 stopni.

W każdym razie na tę chwilę wiemy jedynie, że Klub Rewolwerowca 3 będzie dostępny do 4 października, a dzień później rozpocznie się jego ostatnia edycja, której wyzwania będzie można ukończyć przez około trzy i pół tygodnia. Wykupienie wszystkich czterech odsłon Klubu Rewolwerowca ma zagwarantować nagrodę – darmową halloweenową przepustkę 2 i całą stojącą za nią zawartość.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej