Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 września 2021, 21:10

autor: Maycuzai

Stranger Things i Rambo w Far Cry 6; Ubisoft pokazuje popremierową zawartość

Ubisoft wypuścił zwiastun promujący zawartość popremierową Far Cry 6. Czekają nas crossovery ze znanymi markami takimi jak Maczeta, Stranger Things oraz Rambo. Ujawniono również „mapę drogową” gry oraz szczegóły na temat przepustki sezonowej.

Premiera Far Cry 6 już za cztery tygodnie. Ubisoft zadbał, aby także po niej w grze nie zabrakło atrakcji. W przeciągu roku mają ukazać się trzy darmowe misje, będące crossoverami z innymi znanymi produkcjami. W pierwszej z nich – która ukaże się jeszcze przed końcem grudnia – protagonist(k)a Dani Rojas połączy siły ze znanym aktorem kina akcji, Dannym Trejo (Maczeta zabija, Mali agenci). Razem spróbują dostarczyć grubo siekane taco głodnym mieszkańcom wyspy Yara.

W lutym wspomożemy pewnego wielkiego fana Rambo w walce z reżimem El Presidente w etapie inspirowanym filmowymi „akcyjniakami” z lat 80. Miesiąc później wyruszymy na poszukiwania naszego amigo Chorizo w crossoverze z serialem Stranger Things od Netflixa. Każdą z tych misji będzie można przejść samotnie lub w trybie współpracy.

Stranger Things i Rambo w Far Cry 6; Ubisoft pokazuje popremierową zawartość - ilustracja #1
Mapa drogowa Far Cry 6.

Po premierze do gry dodawane będą operacje rozgrywające się w zupełnie nowych lokacjach. Łącznie ma być ich sześć, z czego pierwsze dwie – Mesozoico oraz Maceo – mają być dostępne w dniu debiutu. Będziemy realizować w nich różnorakie rozbudowane cele, np. kradzież bomby z posterunku handlarzy broni, a następnie doniesienie jej w wyznaczone miejsce z utrudnieniem w postaci wymogu schładzania ładunku w pobliskich źródłach wody – w przeciwnym wypadku eksploduje. Dodatkowo po ukończeniu kampanii będą czekać na nas cotygodniowe powstania, pozwalające całkiem nieźle zarobić, a także przetestować swoje umiejętności w walce z bardziej wymagającymi typami wrogów. Nowe operacje, jak i powstania otrzymamy za darmo.

Stranger Things i Rambo w Far Cry 6; Ubisoft pokazuje popremierową zawartość - ilustracja #2
Przepustka sezonowa pozwoli nam zrozumieć, co pchnęło naszych przeciwników z poprzednich odsłon serii na drogę szaleństwa.

W ramach przepustki sezonowej (zawartej w Złotej Edycji oraz Edycji Ultimate, a także dostępnej do kupienia oddzielnie) dostaniemy trzy misje, w których wcielimy się w głównych adwersarzy z poprzednich odsłon – każdego zagra oryginalny aktor. W listopadzie wejdziemy do głowy Vaasa Montenegro, w styczniu zapoznamy się bliżej z Paganem Minem, a w marcu dostaniemy kolejną lekcję od ojca Josepha Seeda. Każdy z tych etapów będzie czerpał garściami z gier roguelike. Zaczniemy tylko z pistoletem, ale wraz z odkrywaniem kolejnych mrocznych zakamarków umysłu naszych (anty)bohaterów zyskamy lepsze uzbrojenie i umiejętności. Zgon oznacza powrót na start, dlatego warto rozważyć podejście do tych misji w trybie kooperacji.

Stranger Things i Rambo w Far Cry 6; Ubisoft pokazuje popremierową zawartość - ilustracja #3
Zawartość z Far Cry 3: Blood Dragon do odebrania w Far Cry 6.

Jako prezent świąteczny posiadacze przepustki otrzymają pełną wersję gry Far Cry 3: Blood Dragon (Klasyczna Edycja) oraz przedmioty z nią powiązane do użytku w Far Cry 6:

  • strój Rexa Colta,
  • pistolet A.J.M. 9 oraz snajperkę Kobracon,
  • pojazd Egzekutor Omega,
  • zawieszkę do broni Killstar,
  • Kieł do wynajęcia K-9000,
  • chibi (figurkę z nieproporcjonalnie dużą głową) Blood Dragon do pojazdu.

Jak widać, Ubisoft pragnie zatrzymać nas przed ekranem na jak najdłużej. Czy mu się uda? Przekonamy się 7 października na PC, Xboxie One, PS4, a także Xboxie Series S|X oraz PS5.