Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 września 2021, 18:25

autor: Maycuzai

KOTOR Remake: twórcy zapowiadają powrót znanej postaci

Twórcy ujawnili postać, która obok Dartha Revana ma powrócić w remake'u Star Wars: Knights of the Old Republic. Co ciekawe, to właśnie jej głos można było usłyszeć we wczorajszym zwiastunie.

Zapowiedź Star Wars: Knights of the Old Republic Remake na wczorajszym PlayStation Showcase okazała się nie lada niespodzianką. Ujawniono krótki trailer, w którym możemy ujrzeć znanego z oryginału Dartha Revana. W tle natomiast przewija się głos tajemniczej kobiety. Wielu fanom wydał się on dziwnie znajomy. W wywiadzie dla starwars.com główny producent remake’u – Ryan Treadwell – potwierdził, do kogo on należy:

Mogę potwierdzić, że jest to Jennifer Hale. Wszyscy bardzo ją cenimy. Jest niesamowitą aktorką i z łatwością weszła z powrotem do roli Bastili, kiedy przyszła pomóc nam przy zwiastunie. Myślę, że usłyszycie jeszcze kilka innych znajomych głosów, ale to chyba wszystko, co mogę powiedzieć na ten moment.

KOTOR Remake, twórcy zapowiadają powrót znanej postaci - ilustracja #1
Bastila Shan.

Bastila Shan to jedna z kluczowych, a zarazem najbardziej rozpoznawalnych postaci w całej serii KotOR; w pierwszej części pełni rolę członka zespołu (a także pojawia się na okładce gry). Jest ludzkim rycerzem Jedi z planety Talravin. Wykazywała wrażliwość na Moc już od wczesnego dzieciństwa. W trakcie wojny domowej Jedi opowiedziała się po stronie Rady Jedi i dołączyła do Republiki, aby pokonać Dartha Revana i jego ucznia Dartha Malaka.

Bastila została bardzo pozytywnie przyjęta przez krytyków i graczy na całym świecie, a jej charakter jest często uważany za jeden z najważniejszych elementów gry Star Wars: Knights of the Old Republic. Chwalono również kreację Jennifer Hale w tej roli. Postać pozostała popularna w fandomie Star Wars i pojawiła się w kilku innych produkcjach, m.in. Star Wars: Galaxy of Heroes.

Poza rolą Bastili Hale jest także znana m.in. z użyczenia głosu żeńskiej Shepard w trylogii Mass Effect, a także Galadrieli w Śródziemiu: Cieniu wojny oraz Naomi Hunter w serii Metal Gear. Star Wars: Knights of the Old Republic Remake wstępnie zmierza na komputery osobiste oraz PS5. Na ten moment nie ogłoszono daty premiery. W oczekiwaniu na jej ujawnienie – niech Moc będzie z Wami!