Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 września 2021, 22:16

autor: hexx0

Star Wars: Knights of the Old Republic Remake zapowiedziany - KOTOR zawita na PS5 i PC

Na PlayStation Showcase zapowiedziano remake Star Wars: Knights of the Old Republic. Odświeżona wersja klasyki ukaże się na PS5 i PC.

Rozpoczęcie dzisiejszego PlayStation Showcase okazało się naprawdę mocne. Potwierdziły się bowiem krążące po sieci plotki i zapowiedziano remake Star Wars: Knights of the Old Republic, czyli kultowego RPG od studia BioWare. Produkcja zadebiutuje na PlayStation 5 i PC, ale niewykluczone, że jakiś czas po premierze ukaże się też na innych platformach. Poniżej możecie obejrzeć jej pierwszy teaser.

Tytuł powstaje dzięki współpracy studia Aspyr – zatrudniającego wielu twórców oryginału z 2003 roku – i Sony Interactive Entertainment z Lucasfilm Games. Deweloperzy obiecują zachować integralność fabuły i postaci przy jednoczesnym odtworzeniu strony wizualnej oraz mechanicznej gry z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Ponadto twierdzą, że czeka nas iście filmowa opowieść, a biorąc pod uwagę scenariusz pierwowzoru – wierzę im na słowo.

Na remake KOTOR-a przyjdzie nam jednak trochę poczekać. Nie poznaliśmy bowiem nawet przybliżonego terminu jego premiery. Gra znajduje się ponoć na wczesnym etapie prac. Twórcy jednak uznali za stosowne podzielić się ze społecznościom wieścią o jej istnieniu już teraz. Miejmy nadzieję, że zdążą na dwudzieste urodziny oryginału, które wypadają 16 lipca 2023 roku.