Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 września 2021, 22:27

autor: hexx0

Alan Wake Remastered z premierą w październiku, zobacz zwiastun

Podczas PlayStation Showcase zobaczyliśmy krótki gameplay trailer z nadchodzącego Alan Wake Remastered. Poznaliśmy też datę premiery gry.

Na PlayStation Showcase zaprezentowano gameplay trailer z nadchodzącego Alan Wake Remastered. Możecie go obejrzeć poniżej. Została też podana oficjalna data premiery gry. Plotki się potwierdziły – tytuł zadebiutuje na PC, PS4, PS5, XOne i XSX|S 5 października.

Przy okazji dowiedzieliśmy się też co nieco na temat specyfikacji technicznej gry. Na PlayStation 5 tytuł zaoferuje 60 klatek na sekundę w rozdzielczości 4K. Posiadacze PlayStation 4 Pro będą jednak musieli pójść na pewne kompromisy: do wyboru dostaną tryb jakości (4K przy 30 fps) i wydajności (60 fps, ale bez 4K). Natomiast wersja na zwykłe PS4 pozwoli na zabawę w 30 klatkach na sekundę w niższej rozdzielczości. Twórcy pochwalili się też, że edycja gry dedykowana PS5 zrobi użytek z adaptacyjnych spustów kontrolera DualSense, dzięki czemu każda broń dzierżona przez Alana Wake’a stanie się wyjątkowa.

Gra została odtworzona przy możliwie największej wierności oryginałowi – miało to na celu zachowanie jego unikalnego stylu graficznego. Deweloperzy obiecują jednak, że wizualia spełnią oczekiwania współczesnych graczy. Co więcej, model postaci protagonisty miał zostać zupełnie przerobiony, więc nawet fani pierwowzoru mogą liczyć na nieco odmienne doświadczenie.