Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2021, 13:17

Remaster Alana Wake'a prawdopodobnie zadebiutuje w październiku

Najnowsza plotka wskazuje, że Alan Wake Remastered zostanie zapowiedziane w przyszłym tygodniu, a do sprzedaży trafi na początku października tego roku.

W SKRÓCIE:
  1. Z tajwańskiej sieci sklepów wyciekła informacja na temat październikowej premiery remastera Alana Wake’a.
  2. Gra ma zostać zapowiedziana w przyszłym tygodniu.

Wiele wskazuje na to, że w przyszłym tygodniu oficjalnie usłyszymy o remasterze Alana Wake’a. Pierwsze informacje na ten temat pojawiły się w połowie czerwca, gdy z bazy sklepu Epic Games wyciekło kilka wpisów poświęconych niezapowiedzianym grom.

Jak zauważył użytkownik Twittera Wario64, w tajwańskim oddziale sklepu Rakuten pojawiły się karty produktu Alan Wake Remastered na PS4, PS5 i Xboksy Series X|S. Według zawartych na nich informacji, produkcja do sprzedaży miałaby trafić 5 października tego roku.

Rewelację potwierdził Daniel Ahmad, pracujący na stanowisku starszego analityka w firmie Niko Partners. Nie będziemy zaskoczeni, jeśli zapowiedź pojawi się na konferencji organizowanej przez Sony w czwartek o 22:00 naszego czasu.

Remaster Alana Wakea prawdopodobnie zadebiutuje w październiku - ilustracja #1
Zrzut ekranu z tajwańskiego sklepu Rakuten.

Pierwotnie tytuł zadebiutował w 2010 roku na Xboksie 360 i z miejsca został przyjęty bardzo ciepło. Dwa lata później Alan Wake trafił też na pecety, gdzie również zbierał świetne opinie. Doczekaliśmy się także dwóch dodatków (The Signal i The Writer) oraz swoistej kontynuacji – American Nightmare. Miejmy nadzieję, że remaster znacząco podciągnie oprawę wizualną i poprawi wszelakie niedociągnięcia gry wskazywane przez społeczność fanów.

  1. Alan Wake – poradnik do gry
  2. Oficjalna strona internetowa marki Alan Wake