Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 stycznia 2022, 09:33

Nowy Serious Sam zostanie zapowiedziany i wydany w tym miesiącu

Firma Devolver Digital poinformowała, że w przyszłym tygodniu zapowie nową odsłonę serii Serious Sam. Co więcej, gra ma zostać wydana jeszcze w tym miesiącu.

W SKRÓCIE:
  1. Devolver Digital teasuje nową grę z serii Serious Sam,
  2. produkcja ma zostać zapowiedziana w przyszłym tygodniu,
  3. premiera gry nastąpi w tym miesiącu.

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym tygodniu czeka nas zapowiedź kolejnej odsłony popularnego cyklu pierwszoosobowych strzelanek Serious Sam chorwackiego studia Croteam.

Co więcej, gra nie tylko ma zostać ujawniona na dniach, ale również trafi do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Tak wynika z teasera udostępnionego na Twitterze przez firmę Devolver Digital, która od niedawna jest właścicielem zespołu Croteam.

Wpisowi na Twitterze towarzyszył krótki filmik wygenerowany na silniku gry. Materiał oferuje więc pierwsze spojrzenie na projekt i sugeruje, że tym razem wiele czasu spędzimy, walcząc w skutych lodem lokacjach.

Przypomnijmy, że najnowszą odsłoną cyklu jest Serious Sam 4. Gra ukazała się we wrześniu 2020 roku na PC, a w ubiegłym miesiącu trafiła na konsole Xbox One i Series X/S oraz PlayStation 4 i 5.

Nową grą raczej nie będzie Serious Sam 5. Zazwyczaj między premierami kolejnych części serii upływał szmat czasu, więc wydaje się, że jest jeszcze zbyt wcześnie na wypuszczenie produkcji z piątką w tytule. Istnieje również możliwość, iż chodzi o spin-off cyklu, za którym stoi deweloper inny niż Croteam (ukazało się już sporo takich projektów, więc kolejny nie byłby zaskoczeniem).

  1. Oficjalna strona internetowa studia Croteam
  2. Oficjalna strona internetowa Devolver Digital