Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2020, 19:15

Twórcy Serious Sam kupieni przez Devolver Digital

Studio Croteam, twórcy serii Serious Sam, zostało kupione przez firmę Devolver Digital. W planach jest nie tylko dalszy rozwój popularnego cyklu strzelanek, ale także wydanie gry The Talos Principle 2.

Devolver Digital, wydawca popularnych i cenionych w branży gier niezależnych pokroju Hotline Miami, Gris czy Broforce, poinformowało o przejęciu studia Croteam, twórców serii Serious Sam i The Talos Principle. Współpraca pomiędzy obiema firmami trwa od przeszło dekady i najwidoczniej układała się tak dobrze, że postanowiły pójść o krok dalej i doprowadzić do transakcji. Devolver Digital samo żartobliwie przyznało, że nie wie, kto kogo przejął.

Jak można wyczytać w oficjalnym komunikacie prasowym, chorwackie studio Croteam zachowa pełną niezależność twórczą, a Devolver Digital zajmie się tym, czym zwykle się zajmuje – stroną wydawniczą. Po niedawnej premierze gry Serious Sam 4 twórcy wyprodukują The Talos Principle 2 oraz skupią się na dalszym rozwoju serii Serious Sam. Czyżby była to (nie)śmiała sugestia, że piąta część jest bardziej niż pewna? W planach jest także stworzenie nowych marek. W recenzjach Serious Sam 4 wytykano grze problemy techniczne, więc miejmy nadzieję, że zakup zespołu Croteam przez Devolver Digital przełoży się również na wyższy budżet i – co za tym idzie – lepsze dopracowanie nadchodzących produkcji.

Twórcy Serious Sam kupieni przez Devolver Digital - ilustracja #1
Devolver Digital i Croteam łączą siły, co zaowocuje nowymi grami The Talos Principle i Serious Sam.

Pierwszą grą studia Croteam, która została wydana nakładem Devolver Digital, był Serious Sam HD: Pierwsze starcie z 2009 roku. Niedawno premierę miała czwarta część tej kultowej serii strzelanek, która także wyszła pod egidą rzeczonego wydawcy. Serious Sam 4 ukazał się 24 września na PC i Google Stadia, a w przyszłym roku zawita na PlayStation 4 i Xboksa One. Devolver Digital może mieć także w planach wypuszczenie wersji na PS5 i Xboksa Series X/S.