Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2020, 19:31

autor: Entelarmer

Darkest Dungeon 2 w Early Access tylko w Epic Games Store

Zespół Red Hook Studios ujawnił termin debiutu Darkest Dungeon II w ramach wczesnego dostępu. Tytuł trafi na platformę Epic Games Store w przyszłym roku.

Studio Red Hook dotychczas nie podzieliło się wieloma szczegółami dotyczącymi kontynuacji Darkest Dungeon. Nie zmienia tego nowy teaser produkcji, ale zdradza on jedną ważną informację. Darkest Dungeon 2 zadebiutuje we wczesnym dostępie w Epic Games Store w 2021 roku. Tytuł będzie też dostępny na innych pecetowych platformach cyfrowych, ale dopiero po zakończeniu Early Access (via Reddit). O debiucie na konsolach póki co nie wspomniano nic konkretnego. Materiał możecie obejrzeć poniżej.

Krótki filmik nie ujawnia wiele na temat rozgrywki. O powrocie klas bohaterów znanych z oryginału wiemy od dawna, podobnie jak o apokaliptycznej scenerii, która będzie towarzyszyć nam w trakcie przygody z grą. Jednak w oczy rzucają się trójwymiarowe modele postaci zamiast dwuwymiarowych „rysunków” rodem z jedynki. Nie jest to zabieg pod teaser – w Darkest Dungeon II będziemy grać w trójwymiarze, aczkolwiek w stylu znanym z oryginalnej odsłony serii. Autorzy potwierdzili na oficjalnej stronie marki, że ujęcia z filmiku pochodzą bezpośrednio z gry, powstającej na silniku Unity. Zespół Red Hook Studios obiecuje też dopracowany system walki oraz „zupełnie nową metagrę”.

Niestety, na razie nie zdradzono nic więcej na temat Darkest Dungeon 2. Niemniej deweloperzy obiecali ujawnianie kolejnych informacji w nadchodzących miesiącach. Trzymamy za słowo.