Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Darkest Dungeon II (PC)

Darkest Dungeon II PC

Darkest Dungeon 2

Druga odsłona cyklu mrocznych gier RPG z elementami podgatunków roguelike i dungeon crawler, zapoczątkowanego w 2016 roku.

RPG | fantasy | turowe | roguelike | horror | indie | Epic Store exclusive | Find Your Next Game

PC Windows
Okładka Darkest Dungeon II (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2021

wczesny dostęp

data nieogłoszona

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Darkest Dungeon II to kontynuacja ciepło przyjętego przez graczy RPG-a z 2016 roku. Podobnie jak pierwsza część serii, produkcja została opracowana przez niezależny zespół Red Hook Studios.

Fabuła

Motywem przewodnim fabuły gry Darkest Dungeon II jest apokalipsa oraz przetrwanie trudów długiej, wyczerpującej podróży. Przygoda wiedzie bohaterów przez skute lodem i przysypane śniegiem szczyty gór. W rolę narratora opowieści po raz kolejny wcielił się Wayne June.

Mechanika

Rozgrywka w Darkest Dungeon II opiera się na schemacie wypracowanym na potrzeby pierwszej odsłony cyklu, aczkolwiek twórcy nie omieszkali wprowadzić szeregu zmian. Jej filarem po raz kolejny jest przemierzanie posępnych lokacji oraz pilnowanie kondycji psychicznej protagonistów, którzy na przerażające doświadczenia reagują stresem i rozmaitymi fobiami; jeśli nie uda nam się nad nimi zapanować, na przykład dając im chwilę wytchnienia, mogą popaść w paranoję lub nawet pogrążyć się w całkowitym szaleństwie. Warto więc nieustannie mieć na nich oko, zwłaszcza że śmierć każdego z nich ma charakter permanentny.

Ważną rolę odgrywają również starcia z przeciwnikami, które toczą się w trybie turowym. Oprócz wrogów zagrożenie dla naszej drużyny stanowią pułapki, a nawet wewnętrzne spory.

Kwestie techniczne

Grafika Darkest Dungeon II została utrzymana w ponurej stylistyce znanej z pierwowzoru.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.2 / 10 na podstawie 178 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Darkest Dungeon II

18+

Darkest Dungeon 2 w Early Access tylko w Epic Games Store
Darkest Dungeon 2 w Early Access tylko w Epic Games Store

wiadomość21 października 2020

Zespół Red Hook Studios ujawnił termin debiutu Darkest Dungeon II w ramach wczesnego dostępu. Tytuł trafi na platformę Epic Games Store w przyszłym roku.

Zapowiedziano Darkest Dungeon 2 – mamy teaser i pierwsze konkrety
Zapowiedziano Darkest Dungeon 2 – mamy teaser i pierwsze konkrety

wiadomość19 lutego 2019

Fani gry Darkest Dungeon mogą zacierać ręce, bowiem ekipa Red Hook Studios ujawniła, że pracuje nad drugą odsłoną cyklu. Darkest Dungeon II będzie czerpać garściami z pierwowzoru, jednak ma być od niego większe oraz lepsze.