Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2021, 17:02

Dr. Dre w GTA Online; aktualizacja The Contract jest już dostępna

Spotkanie z raperem Dr. Dre i starym znajomym z GTA V – to tylko część atrakcji aktualizacji The Contract, która właśnie trafiła do Grand Theft Auto Online.

W SKRÓCIE:
  1. do Grand Theft Auto Online trafiła aktualizacja The Contract wraz z patchem 1.55;
  2. w grze pojawiła się agencja rozwiązująca problemy celebrytów, w tym rapera Dr. Dre, wokół którego skupia się nowy wątek fabularny;
  3. uaktualnienie przyniosło ze sobą też m.in. trzy nowe bronie, siedem samochodów, ponad 300 przedmiotów kosmetycznych i mnóstwo usprawnień.

Zgodnie z zapowiedzią, do Grand Theft Auto Online zawitał Dr. Dre w ramach aktualizacji The Contract. Sławny raper jest powiązany z nowym wątkiem fabularnym, w ramach którego będziemy musieli odzyskać skradziony telefon muzyka. Na nim znajduje się bowiem nie byle skarb: nieopublikowane utwory artysty.

Poszukiwaniem zaginionej twórczości Dr. Dre zajmuje się F. Clinton & Partner – nowa agencja rozwiązująca problemy celebrytów zamieszkujących dzielnicę Vinewood. Organizacja (założona przez znanego z GTA 5 Franklina Clintona) ma własną parcelę, którą można zakupić w grze poprzez stronę dynasty8executive.com, co da nam dostęp do m.in. wspomnianych misji fabularnych z amerykańskim raperem. Wszystkie zadania można wykonać nie tylko w grupie, ale i w pojedynkę.

Poprzez komputer agencji możemy też podjąć się nowego rodzaju misji trybu swobodnego – Security Contracts. Trzeba jednak dodać, że ów laptop dostępny jest tylko w publicznych sesjach GTA Online (ku rozczarowaniu wielu graczy).

Update skupiający się wokół muzyka nie byłby pełen bez aktualizacji stacji radiowych. Studio Rockstar Games wprowadziło jedną zupełnie nową rozgłośnię (MOTOMAMI Los Santos), na której usłyszymy m.in. twórczość takich artystów jak Rosalia (w tym singiel z jej nowego albumu), Daddy Yankee oraz Bad Gyal. Oczywiście nie zabraknie też muzyki Dr. Dre: od teraz na stacjach Radio Los Santos i West Coast Classics będą pojawiać się ekskluzywne, niewydane wcześniej utwory rapera.

The Contract dodał też trzy nowe bronie (w tym kompaktowa wyrzutnia EMP) oraz siedem samochodów. Sześć z nich znajdziemy w sklepie Legendary Motorsports, ale po ostatni musimy się wybrać do Southern San Andreas Super Autos.

GTA Online: The Contract – nowe auta w grze:

  1. Pfister Astron – 1 580 000 dolarów
  2. Lampadati Cinquemila – 1 740 000 dolarów
  3. Pegassi Ignus – 2 765 000 dolarów
  4. Enus Jubilee – 1 650 000 dolarów
  5. Enus Deity – 1 845 000 dolarów
  6. Dewbauchee Champion – 2 995 000 dolarów
  7. Bravado Buffalo STX – 2 150 000 dolarów

Aktualizacji towarzyszy patch do GTA Online o numerze 1.55 (1.40 na PS4), dodający ponad 300 nowych opcji personalizacji awatara (m.in. tatuaże, kolczyki, kapelusze etc.). Dochodzą do tego rozmaite poprawki i usprawnienia, w tym zmniejszenie częstotliwości telefonów do graczy oraz dziennych opłat za posiadane parcele czy możliwość ustalenia liczby okrążeń w wyścigach klubu LS Car Meet. Pełną listę zmian i nowości znajdziecie na oficjalnej stronie studia Rockstar Games.