Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lipca 2022, 20:17

Remastery GTA 4 i Red Dead Redemption mogły zostać skasowane [Aktualizacja]

Gracze mogą nie doczekać się odświeżenia Grand Theft Auto IV i Red Dead Redemption. Inna sprawa, czy ich to martwi po premierze pewnej trylogii remasterów?

Aktualizacja

Źródła serwisu Kotaku potwierdziły informacje Tez2. Informator posiadający wiedze na temat planów Rockstar Games również wskazał na fatalną premierę Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition jako powód porzucenia projektów nowych remasterów przez firmę.

Jak czytamy, wydawca ma nadzieję, że gracze po prostu zapomną o tej porażce, podczas gdy deweloper skupi się całkowicie na nowej odsłonie serii GTA. Jeśli firma rozważy kolejne remastery, to zrobi to dopiero po debiucie GTA 6.

Redakcja Kotaku zwróciła się do Rockstara z prośbą o komentarz na temat tych doniesień, ale w chwili publikacji tej aktualizacji studio nie udzieliło żadnej odpowiedzi.

Oryginalna wiadomość

Grand Theft Auto IV i Red Dead Redemption mogą nie doczekać się remasterów. Tak podaje „wiarygodne źródło” wewnątrz firmy Rockstar Games, na które powołuje się znany informator Tez2 na Twitterze.

Remastery GTA 4 i Red Dead Redemption mogły zostać skasowane [Aktualizacja] - ilustracja #1
Źródło: Tez2 na Twitterze.

Odświeżone wersje obu produkcji nigdy nie zostały zapowiedziane przez samo studio. Niemniej plotki na ich temat krążyły od dłuższego czasu. Pod koniec zeszłego roku część fanów GTA była niemal pewna powrotu czwórki, jako że z sieci zniknęła część modyfikacji dla tej odsłony serii, tak jak miało to miejsce w przypadku oryginalnej trylogii.

Jednakże źródło Tez2 twierdzi, że po kilku latach rozważań włodarze Rockstar Games zdecydowali się zrezygnować z obu planowanych remasterów.

Informator przypuszcza, iż na decyzję dewelopera mogła wpłynąć porażka Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition. Nawet teraz, wiele miesięcy po premierze, jakość tego odświeżonego zestawu daleka jest od idealnego powrotu trzech pierwszych odsłon GTA, o jakich fani marzyli od lat.

Jak zawsze podkreślamy, by ostrożnie traktować wszelkie nieoficjalne informacje.